Rīt, 28.septembrī, Jelgavā, Zemgales Olimpiskajā centrā tiks atklāta Vislatvijas projekta “Sporto visa klase” nu jau 9.sezona. Projekts tika uzsākts pirms deviņiem gadiem, un tajā piedalījās 6 klases no 6 Latvijas pašvaldībām. Šogad šajā projektā, kurā tā dalībniekiem jāsporto katru dienu, piedalās 301 klase no 96 skolām, aptverot 35 pašvaldības. Latvijas Olimpiskā komiteja uzsāka projektu, lai veicinātu bērnu vēlmi nodarboties ar sportu un palielinātu viņu kustību daudzumu. Projektā piedalās bērni no 2. līdz 6.klasei.

Uz jaunās sezonas atklāšanas pasākumu ir aicināti vairāk kā 1000 bērni, kuriem šī būs pirmā sezona projektā “Sporto visa klase”. Pārējiem projekta dalībniekiem būs iespējams sekot līdzi atklāšanas ceremonijai tiešsaistē, savukārt ikvienam interesentam ir iespēja to darīt, atverot šo tiešsaistes adresi. Pasākuma sākums  - pulksten 12:00.

Atklāšanas laikā ir gaidāmi dažādi pārsteigumi, kas neliks mazajiem sportot gribētājiem palikt vienaldzīgiem. Ir plānotas interesantas un izzinošas nodarbes klātienē – satikšanās ar  Olimpiešiem, virtuālās realitātes briļļu izmēģināšana, būs iespēja pārbaudīt  drošības jostu nozīmi automašīnas sadursmes laikā vai sajusties kā ugunsdzēsējam, iepazīstoties ar ugunsdrošības pamatnoteikumiem un izmēģinot ugunsdzēsēju ekipējumu. Savukārt tiem, kuri pieslēgsies pasākumam attālināti, būs iespēja piedalīties viktorīnās un saņemt dažādas pārsteiguma balvas, bet īstu kopības sajūtu garantēs kopīga dejošana un līdzjušana grupas “Bermudu  divstūris” koncerta laikā.

Latvijas Olimpiskā komiteja jau piekto gadu projekta ietvaros pasniedz arī speciālbalvas četrās nominācijās - aktīvākā pašvaldība;

aktīvā izglītības iestāde; atsaucīgākā klases audzinātājs/a un atsaucīgākais sporta pedagogs/ģe. 

Nominācijas tiek pasniegtas ar mērķi pateikties projekta dalībniekiem, kuru iesaiste, atbalsts  un pašatdeve ir neatsverama projekta izdošanās sastāvdaļa.

Uzziņai par programmu:

Programma “Sporto visa klase” radīta 2013. gadā ar mērķi 2. – 6. klašu grupām mērķtiecīgi uzlabot visu klases skolēnu fizisko sagatavotību, stāju, dodot motivāciju nodarboties ar sportu, kā arī vērtēt skolēnu sekmes mācībās. Tā ir iespēja izzināt dažādus sporta veidus, kā arī stiprināt izpratni par kopīga rezultāta sasniegšanu kā vienotai komandai. Programmas “Sporto visa klase” idejas autors ir Olimpiskais vicečempions airēšanā un LOK prezidents Žoržs Tikmers.

Programmas “Sporto visa klase” oficiālā mājaslapa internetā: https://www.olimpiade.lv/svk/jaunumi.

Programmu organizē LOK sadarbībā ar “Olimpisko Solidaritāti”, Izglītības un zinātnes ministriju un pašvaldībām, to atbalsta LOK Zelta partneris - mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia”, kā arī projekts partneri - sporta preču veikalu tīkls SIA “Sportland” un kafijas ražotājs SIA “Coffee address”.