Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir aizvadīta otrā sacensību diena. No Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas dalībniekiem šodien uz starta stājās mūsu biatlonisti un kalnu slēpotājas.

Šodien visu dienu pamatīgi sniga, līdz ar to sacensību norise bija apgrūtināta, bet jaunajiem sportistiem tas radīja papildus sarežģījumus. Biatlona stadionā zēniem bija jāsacenšas 7,5km sprinta distancē. Vislabāk no mūsējiem klājās Alvim Šķēpam, kurš šaušanā pieļāva trīs kļūdas un finiša līniju sasniedza 54.vietā. Ernests Loktevs ar divām kļūdām ierindojās 61.pozīcijā, bet Ņikitam Osipovam piecas kļūdas šaušanā un 76.vieta. Iedzīšanas sacensībām, kas notiks jau rīt, kvalificējās vienīgi Alvis Šķēps. Uzvarēja Krievijas jaunais sportists, kurš aiz sevis atstāja Zviedrijas un vēl vienu Krievijas pārstāvi.

Meitenēm biatlonā bija jāsacenšas 6km sprintā. Labāko rezultātu sasniedza Krista Razgale, kura divās šaušanas reizēs pieļāva četras kļūdas un ierindojās 67.vietā, Regīna Rudzīte ar piecām kļūdām finišēja vienu pozīciju zemāk, 68.vietā, bet trešā Latvijas dalībniece Keita Annija Sabule pieļāva trīs kļūdas un finiša līniju sasniedza 72.pozīcijā. Iedzīšanas sacensībām no Latvijas pārstāvēm neviena nekvalificējās. Meitenēm zelta un sudraba medaļas izcīnīja mājinieces austrietes, bet bronza tika Francijas biatlonistei.

Kalnu slēpošanā šodien sacentās meitenes, kuras spēkojās slaloma disciplīnā. Latvija bija pārstāvēta ar četrām meitenēm. Labāko rezultatu sasniedza Evelīna Gasūna, kura divu braucienu summā finišēja pēc 1:39,05min un ierindojās augstajā 25.vietā, uzvarētājai no Horvātijas zaudējot 5,76sek. Elīna Sabīne Nežborte ierindojās 45.vietā, 52.rezultātu sasniedza Elizabete Liene Šterna, bet 55.vietā finišēja Odrija Baldiņa.

Rīt no Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas dalībniekiem ir jāstartē biatlonistiem, daiļslidotājiem, kalnu un distanču slēpotājiem. Jāpiezīmē, ka izvēles programmu aizvadīs daiļslidotāji. Pēc īsās programmas Deniss Vasiļjevs ir līderis, bet Angelīna Kučvaļska atrodas augstajā piektajā vietā.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir visciešākajā mērā saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

12. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim Austrijas pilsētā Vorarlbergā un blakus esošajā valstī Lihtenšteinā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 24 jaunie sportisti, kas startēs 5 sporta veidos no 8 sacensību programmā paredzētajiem.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2015.org.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sastāvs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Vorarlbergā un Lihtenšteinā:

SPORTISTI

TRENERIS/-E

1. BIATLONS

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Annija Keita Sabule – Cēsu Pilsētas SS

Krista Razgale – Cēsu pilsētas SS

Regīna Rudzīte – Alūksnes BJSS

Ernests Loktevs – Daugavpils BJSS

Ņikita Osipovs – Daugavpils BJSS

Alvis Šķēps – Cēsu pilsētas SS

1.

2.

3.

Pjotrs Sardiko

Ilze Cekule

Kaspars Sakniņš

2. DISTANČU SLĒPOŠANA

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Marija Mičule – Aizkraukles BJSS

Karīna Pētersone – Madonas BJSS

Līna Nagle – Madonas BJSS

Ralfs Eiduks – Aizkraukles BJSS

Dzintars Daļeckis – Cēsu pilsētas SS

Ojārs Vanags – Krāslavas SS

4.

5.

6.

Jānis Eiduks

Aija Praulīte

Ingus Eiduks

3. KALNU SLĒPOŠANA

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Evelīna Gasūna – Siguldas SS

Elīna Sabīne Nežborte – Siguldas SS

Elizabete Liene Šterna – Siguldas SS

Odrija Baldiņa – SK Virsotne

Žaks Gedra – SK Z-Pols

Elvis Opmanis – SK Virsotne

Klāvs Rubenis – SK Pantēra

Dāvis Zvejnieks – SK Virsotne

7.

8.

9.

Jana Zvejniece

Gunta Gasūna

Andris Gedra

4. SNOVBORDS

21.

22.

Paula Anna Vītola – Snow Pistols

Emīls Klāvs Liepiņš

10.

11.

Toms Vasins

Gerds Sīmanis

5. DAIĻSLIDOŠANA

23.

24.

Angelīna Kučvaļska – LSA klubs “Kaskads”

Deniss Vasiļjevs

12.

13.

Jekaterina Platonova

Ingrida Snieskiene