Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena 2019” notika 768 norises vietās visā Latvijā un kopā pulcēja pasākuma dalībnieku rekordskaitu – vairāk kā 150 000 dalībniekus no 101 Latvijas pašvaldības un pilsētas.

Vienlaicīgi visās “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās, pasākums sākās ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis bija dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Bez dažādām fiziskām aktivitātēm katrā norises vietā, izglītības iestāžu audzēkņi piedalījās arī radošajos konkursos – zīmējumu un eseju. Pirmskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērniem bija iespēja piedalīties zīmējumu konkursā, kur dalībniekiem bija uzdevums uzzīmēt Latvijas Olimpiskās komandas talismanu. Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12.klašu skolēniem bija iespēja rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas Olimpiskajai komandai, ņemot vērā, ka 2020.gada vasarā Tokijā risināsies XXXII Olimpiādes spēles.

Radošo konkursu darbu izvērtēšanu veica māksliniece Inta Bērente-Strenga un sporta žurnālists, žurnāla “Sports” galvenais redaktors Dainis Caune.

“Olimpiskās dienas 2019” radošo konkursu rezultāti:

Pirmskolas izglītības iestāžu zīmējumu konkurss (tika saņemti 69 zīmējumi):

1.vieta – Nora, Talsu novada PII "Sprīdītis", 6 gadi

2.vieta – Timofejs Ļebedevs, Rīgas 254.PII, 6 gadi

2.vieta – Sendija Mierente, Salacgrīvas PII "Vilnītis", 6 gadi

3.vieta – Ksenija, Rīgas PII "Zelta atslēdziņa", 6 gadi

Zīmējumu konkurss 1. – 6.klasēm (tika saņemti 222 zīmējumi):

1.vieta – netiek piešķirta

2.vieta – Milāna Seļņicka, Daugavpils novada Špoģu vidusskolas 4.a klase2.vieta – Evelīna Kurzemniece, Valmieras pilsētas Valmieras Viestura vidusskolas 4.b klase

3.vieta – Dārta Nadīna Dreimane, Krimuldas novada Krimuldas vidusskolas 2.a klase

3.vieta – Agrita Freimane, Priekules novada Kalētu Mūzikas un mākslas pamatskolas 3.klase

Veicināšanas balvas:

 • Melānija Morare, Madonas novada Bērzaunes pamatskolas 5.klase;
 • Mārtiņš Siktārs, Alojas novada Alojas Ausekļa vidusskolas 2.klase;
 • Elīna Seļukova, Vaiņodes novada Vaiņodes vidusskolas 4.klase.

Eseju konkurss (tika saņemtas 17 esejas):

 • 1.vieta – Kārlis Griška, Aknīstes vidusskolas 12.klase;
 • 2.vieta – Roberts Ralfs Vārslavs, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11.klase;
 • 3.vieta – Krišjānis Rudzāts, Madonas novada Barkavas pamatskolas 8.klase;
 • 3.vieta – Dāvis Mareks Kapturs, Madonas novada Andreja Eglīša Ļaudonas vidusskolas 10.klase.

Zināšanai:

 • “Olimpiskās dienas” norisi Starptautiskā Olimpiskā komiteja atbalsta kopš 1987.gada, aicinot pasaules valstu nacionālās Olimpiskās komitejas atzīmēt SOK dzimšanas dienu. LOK aicinājumam pievienojās 1992.gadā.
 • "Olimpiskā diena" ir vienīgais vispasaules pasākums, ko ik gadus organizē Olimpiskā kustība. Lielākā daļa nacionālo Olimpisko komiteju piecos kontinentos izmanto šo iespēju, lai popularizētu Olimpiskās vērtības – izcilību, draudzību, cieņu.
 • LOK “Olimpisko dienu” rīko apliecinot atbalstu Olimpiskajiem ideāliem, veselīgam dzīves veidam un Godīgas spēles principiem sportā.
 • Ar 2008.gadu “Olimpiskajā dienā” ir iespēja tuvāk iepazīties ar Olimpiskajiem sporta veidiem, klātienē satikt Olimpiešus un kopā ar viņiem izmēģināt dažādus sporta veidus. 

“Olimpisko dienu 2019” atbalsta Latvijas Olimpiskās komitejas ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””. “Olimpiskās dienas 2019” partneris ir Starptautiskās Olimpiskās komitejas sponsors “Bridgestone”, kā arī informatīvi to atbalsta VSIA “Latvijas Televīzija”, VSIA “Latvijas Radio” un žurnāls “Sports”.