RĪGA, Aug 10, BNS - Trešdaļu Latvijas iedzīvotāju nacionālo sportistu uzvaras iedvesmo labākiem panākumiem darba vietā, bet katrs ceturtais ir gatavs tiekties pēc augstākiem personīgajiem sasniegumiem sportā, liecina "Lattelecom" veiktā aptauja.

Nacionālo sportistu uzvaras 36 % Latvijas iedzīvotāju motivē panākumiem darbā, turklāt daļa no viņiem apgalvo, ka spēj paveikt pat vairāk, nekā pirms tam. Aptauja rāda, ka 25% iedzīvotāju Latvijas sportistu uzvaras kalpo par pamudinājumu uzlabot arī savu fizisko sagatavotību un personīgos sportiskos rekordus. Savukārt 23% atzīst, ka prieks par sportistu sasniegumiem uzlabo arī attiecības ar kolēģiem, 22% ar draugiem, 21% - ģimeni.

Vēl 46% aptaujāto personu atbildēja, ka jutīšos priecīgi un pacilāti vēl vairākas dienas pēc uzvaras, ja kāds no Latvijas olimpiešiem izcīnītu godalgu XXX Vasaras Olimpiskajās spēlēs.

Latvijas Psihoterapeitu biedrības prezidents Ansis Jurģis Stabingis norāda, ka cilvēki sportistu panākumus identificē ne tikai ar Latviju, bet arī ar sevi, tādēļ "savējo" panākumi īpaši vairo motivāciju gūt panākumus gan darbā, gan personiskajās attiecībās, kā arī fiziskajās aktivitātēs.

Vēl pirms 2012. gada Olimpisko spēļu sākuma Latvijas iedzīvotāji visvairāk plānoja skatīties vieglatlētikas, BMX un vingrošanas sacensības, turklāt Olimpiskajām spēlēm seko līdzi vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju - tikai 10% sporta sacensības neinteresē.

BNS, + 371 67088604, [email protected]