Gatavojoties Tokijas Olimpiskajām spēlēm nākamā gada vasarā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) vadība ir uzsākusi divpusējās sarunas ar katru no vasaras sporta veidu federācijām, lai noskaidrotu federāciju pārstāvēto sportistu gatavību kvalificēties Tokijas Olimpiskajām spēlēm, dalību tajās un kvalifikācijas mehānismu, kā arī, lai pārrunātu federāciju finansiālo stāvokli un nepieciešamās vajadzības, sportistu nodrošināšanai un sekmīgai kvalifikācijai.

Šonedēļ LOK viesojušies Latvijas Vieglatlētikas savienības (LVS), Latvijas Tenisa savienības (LTS), Latvijas Riteņbraukšanas federācijas (LRF), Latvijas Volejbola federācijas (LVF) un Latvijas Šaušanas federācijas (LŠF) vadību pārstāvji.

Ar LOK prezidentu Aldonu Vrubļevski un LOK ģenerālsekretāru Žoržu Tikmeru tikās LVS prezidents Arnis Lagzdiņš un ģenerālsekretārs Dmitrijs Miļkevičs, LTS ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, LRF prezidents Igo Japiņš, LVF ģenerālsekretārs Kaspars Timermanis, kā arī LŠF viceprezidents Vilnis Celmiņš un ģenerālsekretārs Valērijs Vasks.

Sporta organizāciju pārstāvji informēja LOK par esošo situāciju attiecīgajos Olimpiskajos sporta veidos, tostarp gatavojoties dalībai 2020.gada Tokijas Olimpiskajām spēlēm, kā arī komentēja savu vadošo sportistu sekmes vai iespējas kvalificēties un piedalīties tajās. Tāpat, LOK ar organizāciju pārstāvjiem pārrunāja potenciālās dalības Tokijas Olimpiskajās spēlēs izmaksas un citas būtiskākās aktualitātes, tostarp šo sporta veidu perspektīvas arī jau tālākā nākotnē.

Visbeidzot, sarunas laikā abas puses pauda ne tika gatavību turpināt līdz šim veiksmīgo sadarbību, bet arī apsprieda idejas tās uzlabošanai, lai tādejādi palielinātu Latvijas Olimpiskās komandas “Tokija 2020” izredzes uz panākumiem Tokijā.

LOK tuvākajā laikā pārrunās būtiskākās aktualitātes arī ar pārējo vasaras sporta veidu federāciju vadības pārstāvjiem.