RĪGA, Aug 12, BNS - Latvijas brīvās cīņas meistaram Armandam Zvirbulim Londonas olimpisko spēļu turnīrs svara kategorijā līdz 84 kilogramiem sestdien beidzās ceturtdaļfinālā pēc aizvadītām divām cīņām.

Turnīru Zvirbulis sāka ar uzvaru astotdaļfinālā pār Hosē Danielu Diasu Roberti no Venecuēlas. Vēlāk ceturtdaļfinālā viņš zaudēja Uzbekistānā dzimušajam Baltkrievijas cīkstonim Soslanam Gacijevam, liecina organizatoru informācija.

Pēc tam, kad Gacijevs pusfinālā zaudēja Haimem Juseptam Espinalam no Puertoriko, Zvirbuļa izredzes uz dalību gandarījuma turnīrā izplēnēja. Tiesības cīnīties par bronzas medaļu viņš iegūtu tikai tad, ja Gacijevs tiktu finālā.

Kopējā vērtējumā Zvirbulis ierindojās 10. vietā.

Par olimpisko čempionu kļuva Šarifs Šarifovs no Azerbaidžānas, kurš finālā uzvarēja jau pieminēto puertorikāni Espinalu, kam tika sudraba medaļa. Bronzas godalgas izcīnīja Esans Nasers Lašgari no Irānas un Dato Marsagišvili no Gruzijas.

Vēl sestdien brīvajā cīņā svara kategorijā līdz 60 kilogramiem par olimpisko čempionu kļuva cits Azerbaidžānas sportists Togruls Asgarovs, sudrabu ieguva Besiks Kuduhovs no Krievijas, bet bronzas tika indietim Jogešvaram Dutam un Kolmenam Skotam no ASV. Savukārt svarā līdz 120 kilogramiem zeltu ieguva Arturs Taimazovs no Uzbekistānas, sudrabu Davits Modzmanašvili no Gruzijas, bet bronzas medaļas krievs Biljals Mahovs un irānis Komeils Ghasemi.

BNS, (371) 67088625, [email protected]