Pekinas Olimpisko spēļu (OS) organizētāji ļoti rūpīgi ievēro visus Covid-19 epidemioloģiskās drošības noteikumus un tiem ir pakļauti visi Olimpisko spēļu dalībnieki, atbalsta un apkalpojošais personāls. Pirms lidošanas uz Pekinu katram OS dalībniekam ir jāveic divi Covid-19 testi (96 un 72 stundas) un tikai pēc negatīvu testu saņemšanas var doties ceļā. Ierodoties Olimpiskajos ciematos, katru dienu Latvija delegācijas dalībniekiem tiek veikti Covid-19 testi, mērīta ķermeņa temperatūra un ik uz soļa viss tiek dezinficēts.

Īsi pēc ierašanās Zhangjiakou Olimpiskajā ciematā tika saņemta ziņa, ka slēpošanas trenerim Valtam Eidukam ir pozitīvs Covid-19 tests. Treneris nekavējoties tika izolēts un pārvietots uz atsevišķu viesnīcu ārpus Olimpiskā ciemata. Viņš tiek testēts katru dienu un ciematā varēs atgriezties tiklīdz būs iegūti divi negatīvi covid-19 testi pēc kārtas. Eidukam nav nekādu saslimšanas simptomu.

Kontaktpersonu statusā ir atzīti slēpotājs Raimo Vīgants, treneri Jānis Puida un Kristaps Mauriņš, kā arī fizioterapeits Arnis Noveičuks. Visi pašreiz ir izolēti atsevišķās istabiņās vai  šim nolūkam paredzētajā ciematā esošajā viesnīcā. Turpmākās septiņas dienas viņiem Covid-19 testi tiek veikti reizi 12 stundās, ja visi testi ir negatīvi, tiek saņemta atļauja atgriezties ikdienas apritē pie komandas. Saskaņā ar OS organizatoru rīcības plānu šādos gadījumos, kontaktpersonām ar negatīvu Covid-19 nav liegts trenēties, taču distancēšanās jāievēro visu laiku.

Mūsu komanda respektē radušos situāciju un attiecīgi rīkojas, lai iespēju robežās pasargātu viens otru.


Aktuālajai informācijai sekojiet LOK twitter kontā