Īsajā programmā Ņikitina par savu priekšnesumu saņēma 58,81 punktu, kas ir viņas personiskais rekords.

Tikmēr līdere ar 60,87 punktiem ir japāniete Juna Širaiva, kurai ar 59,11 punktiem seko Kazahstānas pārstāve Elizabete Tursiņbajeva.

Izvēles programma dāmām tiks aizvadīta otrdien, bet Ņikitina saglabā reālas izredzes iegūt zelta medaļu.

Kopumā sacensībās piedalās 16 daiļslidotājas.

Daiļslidošanas sacensībās Latvija ir pārstāvēta arī puišu konkurencē, kur talantīgais Deniss Vasiļjevs pēc īsās programmas arī ir trešais. Izvēles programma norisināsies pirmdien, kad tiks sadalīti medaļu komplekti.

Jau vēstīts, ka pirms tam svētdien Latvijas kamaniņu braucējs Kristers Aparjods kļuva par Pasaules Jaunatnes ziemas olimpisko spēļu čempionu.

Pirmajā braucienā Aparjodam, kurš bija Latvijas delegācijas karognesējs atklāšanas ceremonijā, padevās trešais ātrākais starts, tomēr pārējā trases daļā viņš bija nepārspēts, pirms izšķirošā brauciena krievu Jevgēņiju Petrovu apsteidzot par 0,288 sekundēm, bet vēl divas sekundes desmitdaļas lēnāks bija vācietis Pauls Lukass Haiders.

Savukārt otrajā braucienā Aparjods uzstādīja ceturto ātrāko starta laiku, bet pēc pirmās laika ņemšanas vietas viņš bija trešais. Tomēr jau turpinājumā viņš pārņēma līderpozīciju, nosargājot to līdz finišam un kļūstot par čempionu. Sudraba medaļu izcīnīja Haiders, kurš latvietim zaudēja 0,646 sekundes, bet bronzas godalga kanādietim Reidam Votsam, kurš bija vēl par 0,039 sekundēm lēnāks.

Kā zināms, pagājušajā nedēļās Aparjods izcīnīja sudraba medaļu Vācijas trasē Vinterbergā notikušajā pasaules junioru čempionātā, bet Pasaules kausa izcīņas kopvērtējumā junioriem viņš bija otrais.

Svētdien notikušajās sacensībās šorttrekā 11.vietu 1000 metru distancē izcīnīja Kārlis Krūzbergs, kurš C finālā palika ceturtais starp četriem startējušajiem sportistiem.

Tikmēr kalnu slēpotājs Žaks Gerda izcīnīja 16.vietu kalnu slēpošanas kombinācijā. Supergigantā viņš finišēja 30.vietā, bet slalomā spēja uzrādīt desmito labāko rezultātu, summā pakāpjoties uz 16.vietu

Tāpat svētdien norisinājās sacensības biatlonā, kur sprintā Ernests Loktevs pieļāva trīs kļūdas šaušanā un ieņēma 41.vietu. Sacensībās juniorēm Nora Viktorija Osīte nesašāva divus mērķus, kas viņai deva 44.pozīciju.

Latvija ir pārstāvēta 7 sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Latvijas komandas sastāvā ir iekļauti 16 sportisti. Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda – četri sportisti, skeletonā startēs trīs sportisti, pa diviem pārstāvjiem būs daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās piedalās viens Latvijas jaunais sportists.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Norvēģijas pilsētā Lillehammerā norisinās no 12. – 21.februārim.Kopumā sacensībās piedalās vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 15 ziemas sporta veidi un tiek sadalīti 70 medaļu komplekti.

Līdztekus sporta sacensībām norisinās arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka I Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēlēs risinājās pirms četriem gadiem Austrijas pilsētā Insbrukā. Arī toreiz Latvijas komandas sastāvā bija iekļauti 16 sportisti un mūsējie izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Zelta godalgu mājās pārveda hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā hokejā. Sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. Pirms četriem gadiem Insbrukā startēja arī bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš kopā ar Elvi Kamšu ierindojās augstajā 4.vietā.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem var iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām var aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lillehammer2016.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un SIA “JCDecaux Latvija”.