Latvijas daiļslidotājs Deniss Vasiļjevs pēc sestdien Lilehammerē noslidotās īsās programmas ieņem 3.vietu jaunatnes Olimpiskajās spēlēs.

Vasiļjeva sniegumu tiesneši novērtēja ar 70,16 punktiem, bet par līderi ar 73,07 punktiem kļuva japānis Sota Jamamoto. Otrajā vietā ierindojās Kanādas daiļslidotājs Romans Sadovskis ar 72,61 punktu. 

Salīdzinot ar pērnā gada Eiropas jaunatnes ziemas Olimpiādi, tagad sastāvs ir krietni spēcīgāks. Starptautiskā Slidošanas asociācija (ISU) Pasaules jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles vērtē visai augstu, jo Lillehammeres spēļu daiļslidošanā tiek dota iespēja oficiāli uzlabot savus personiskos rekordus.

Izvēles programmu daiļslidotāji rādīs pirmdien, kad arī kļūs zināmi medaļnieki.

Pirmais olimpiskais starts sestdien Norvēģijā bija vēl vairākiem Latvijas jaunajiem sportistiem.

Distanču slēpotāji šodien sacentās jaunā disciplīnā - distanču slēpošanas krosā, kura trase ir līdzīga sprinta trasei, bet tajā ir vairāki šķēršļi (nelieli tramplīni, strauji pagriezieni).

Raimo Vīgants tika līdz pusfinālam, kur finišēja septītais un kopvērtējumā tika ierindots 20.vietā. Meitenēm Patrīcija Eiduka kvalifikācijā ieņēma 37.vietu un pusfinālā netika. 

Savukārt kalnu slēpošanā Žanete Gedra ieguva 30.vietu supergigantā meitenēm, bet puišiem 36.vietā finišēja Žaks Gedra. 

Latvijai rīt ir lielas cerības uz augstvērtīgu rezutātu, jo startēs viens no galvenajiem sacensību favorītiem Kristers Aparjods, kurš vairākos oficiālajos treniņos ir bijis ātrākais. Otrajā sacenību dienā bez Aperjoda uz starta stāsies arī kalnu slēpotāji, kam paredzēta kombinācija, biatlonisti aizvadīs pirmos startus un sportistiem ir paredzētas sprinta sacensības, kā arī uz starta stāsies šortrekists Kārlis Krūsbergs, bet daiļslidotāja Diāna Ņikitina aizvadīs īso programmu.

Latvija ir pārstāvēta 7 sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Latvijas komandas sastāvā ir iekļauti 16 sportisti. Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda – četri sportisti, skeletonā startēs trīs sportisti, pa diviem pārstāvjiem būs daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās piedalās viens Latvijas jaunais sportists.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Norvēģijas pilsētā Lillehammerā norisinās no 12. – 21.februārim.Kopumā sacensībās piedalās vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 15 ziemas sporta veidi un tiek sadalīti 70 medaļu komplekti.

Līdztekus sporta sacensībām norisinās arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka I Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēlēs risinājās pirms četriem gadiem Austrijas pilsētā Insbrukā. Arī toreiz Latvijas komandas sastāvā bija iekļauti 16 sportisti un mūsējie izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Zelta godalgu mājās pārveda hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā hokejā. Sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. Pirms četriem gadiem Insbrukā startēja arī bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš kopā ar Elvi Kamšu ierindojās augstajā 4.vietā.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem var iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām var aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lillehammer2016.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un SIA “JCDecaux Latvija”.