Atklāšanas ceremonijā, Latvijas delegācijas karogu nesot hokejistam Oliveram Mūrniekam un bobslejistei Amēlijai Kotānei, piektdien Dienvidkorejā tika atklātas Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles.

Spēlēs Latviju pārstāvēs 45 sportisti, kas ir līdz šim lielākā Latvijas delegācija Jauniešu ziemas olimpiskajās spēlēs.

Sestdien sacensībās startēs Latvijas kamaniņu braucēji, šorttrekisti un biatlonisti, kā arī savu pirmo spēli aizvadīs 3x3 hokeja komanda.

Latvija spēlēs ir pārstāvēta 11 sporta veidos - 3x3 hokejā, kērlingā, biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, ātrslidošanā, daiļslidošanā un šorttrekā.

Pirms četriem gadiem Šveices pilsētā Lozannā Latviju pārstāvēja 30 sportisti deviņos sporta veidos. Toreiz Latvijas pārstāvji pārveda mājās piecas medaļas, sudraba medaļu izcīnot skeletonā un četras - kamaniņu sportā (pa vienai zelta un sudraba medaļai un divas bronzas godalgas).

Pasaules Jaunatnes ziemas olimpiskās spēles norisinās reizi četros gados. Tajās piedalās jaunie atlēti no 15 līdz 18 gadu vecumam vairāk nekā no 80 pasaules valstīm. Šogad šis sporta forums no 19.janvāra līdz 1.februārim norisināsies Dienvidkorejas provincē Kanvondo.