Četrus mēnešus pēc programmas uzsākšanas 2020. gada septembrī Eiropas Jauno Olimpisko vēstnieku grupa (EYOA) no 24 valstīm regulāri tiekas “vebināros”, lai sasniegtu programmas mērķus caur tiešsaistes aktivitātēm sportistiem ar izglītojošiem nolūkiem.

Olimpiskās vērtības pāriet uz virtuālo telpu: Eiropas jaunie olimpiskie vēstnieki (EYOA) tiešsaistē izstrādā uz olimpismu balstītas aktivitātes, kuras norisināsies EYOF 2021. gada oriģinālajos datumos, sākot no 6. līdz 13. februārim.

Virtuālā Olimpiskā nedēļa sāksies 6. februārī. Tam sekos aktivitātes pat pirms un pēc minētā datuma, lai popularizētu EYOA programmu un “Virtual Olympic Week Vuokatti 2021”.

Caur "podkāstu" ikviens varēs iepazīties ar Vuokatti mazliet labāk un arī dzirdēt iedvesmojošus sportistu stāstus. Eiropas Jaunatnes olimpiskais festivāls apvieno Eiropu, ņemot vērā to, ka izglītojošā viktorīnā tiks popularizētas dažādas kultūras, valstis un sporta veidi. Ikviens, kas pievienosies Virtuālajai Olimpiskajai nedēļai, varēs ieskatīties sportista ikdienas dzīvē, piedalīties treniņos tiešsaistē un uzzināt vairāk par olimpiešiem.

Virtuālās olimpiskās nedēļas mērķis ir mudināt sportistus doties tālāk par konkurēšanu, atklāt olimpiskās kustības spēku un digitāli tuvināt olimpiskās vērtības ikvienam.

Visai virtuālajai olimpiskajai nedēļai var sekot EYOA Instagram un TikTok kontā.

 

Saite Instagram

Saite TikTok 

Saite EYOF Podkāsts

 

 

Informācija par jauno Olimpisko vēstnieku programmu

Eiropas Olimpiskās komitejas uzsāktās programas mērķis ir stiprināt olimpiskās vērtības jauno sportistu vidū, kuri sacenšas EYOF.

Šī programma iegulda jauniešos, kuri ir iedvesmoti no sporta un olimpiskajām vērtībām un vēlas dot ieguldījumu starptautiskās sporta sabiedrības spēcīgu pamatu radīšanā, pamatojoties uz olimpiskajām vērtībām.

2021. gada Eiropas Jauniešu Olimpiskais Festivāls notiks jau ceturto reizi, sadarbībā ar EOK Olimpiskās kultūras un mantojuma komisiju.

Gatavošanās virtuālajai olimpiskajai nedēļai, kas paredzēta tiešsaistē, sākotnējā EYOF 2021 datumā Vuokatti (6.-13. februāris), rit pilnā sparā.  24 Eiropas jaunie olimpiskie vēstnieki, kuri ir sadalīti trīs grupās, strādā kopā, lai sagatavotu sportistiem uz Olimpismu balstītas izglītības aktivitātes.  Jau ir notikuši seši vebināri.

Jauno Vēstnieku programā Latviju pārstāv Sintija Mišina (20), studē “Sporta Studijas” 2.kursā Hanzas Universitātē (Nīderlande), un šobrīd ir LOK praktikante. Programmā tika ievēlēta kā reportiere 2020. gada beigās. Viņa ir volejbola cienītāja un agrāk spēlēja reģionālā līmenī.  "Ja visi sacenšas, kāpēc gan neuzvarēt?"  ir jautājums, kas viņu motivē: "Turpiniet cīņu, un, ja jūs neesat neuzvarējis, tas nozīmē, ka cīņa vēl nav beigusies."

Galvenie reportieru uzdevumi ir interviju vadīšana ar sportistiem;  ziņu rakstīšana;  fotoattēlu un videoklipu veidošana un rediģēšana sociālajiem medijiem un aktīva loma komandas sastāvā, lai izveidotu komunikācijas plānu pirms, EYOF laikā un pēc EYOF.