Romā ir noslēgusies Eiropas Olimpisko komiteju asociācijas (EOC) Ģenerālās asamblejas sesija, kurā piedalījās arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis un ģenerālsekretārs [olympian id="406" name="Žoržs Tikmers"].

Ģenerālās asamblejas laikā visu 49 Eiropas Nacionālo Olimpisko komiteju vadītāji viesojās arī Vatikānā pie Pāvesta Franciska.

Savā uzrunā, kas bija atbilde uz jaunievēlētā Starptautiskās Olimpiskās komitejas prezidenta Baha un EOC atkārtoti ievēlētā prezidenta Hikija apsveikumiem, Romas Pāvests aizlūdza par sportu kā universālu valodu, kas iet pāri robežām, valodām, rasēm, reliģijām un ideoloģijām, un kas, sevišķi jaunajā paaudzē, veicina sapratni par mierīgu un harmonisku cilvēku līdzāspastāvēšanu uz Zemes. Pāvests Francisks uzsvēra, ka sports vieno, nevis šķeļ, veicinot brālīguma atmosfēras nostiprināšanu caur sportiskām sacensībām. Francisks uzsvēra, ka uzvara par katru cenu reducē atlētu par peļņas gūšanas instrumentu, bet sports ir harmonija, kuru nedrīkst nodot naudas peļņas mērķiem, jo tad harmonija un sporta skaistums zūd. Tāpat Pāvests uzsvēra sporta izglītojošo lomu, ko nodrošina Olimpiskā kustība, un lūdza Tā Kunga labvēlību visām Olimpiskās kustības iniciatīvām.