LONDONA, Aug 08, BNS - Pēc neveiksmīgā starta Londonas olimpiskajās spēlēs šķēpmetējs Vadims Vasiļevskis trešdien informēja par lēmumu sezonas noslēgumā beigt karjeru, jo nepietiekami augstu rezultātu dēļ viņam vairs nebūs treniņu darbam nepieciešamā finansējuma.

Vasiļevskis žurnālistiem teica, ka lēmumu nav pieņēmis mirkļa emociju iespaidā, un pēc dažām sezonas atlikušajām sacensībām viņš pieliks punktu gaitām sportā. Gatavojoties Londonas olimpiskajām spēlēm, Vasiļevskis ieguldījis milzu darbu, taču tas nav nesis cerētos rezultātus. Citās sacensībās Vasiļevskim tādu sarežģījumu neesot, un viņš uzskata, ka atlikušajās pāris sacīkstēs šosezon spēs sasniegt rezultātus, kas būtu viņa cienīgi.

"Vēl divi starti, ja mani paņems, protams, un tad ir cauri mana sporta karjera," teica Vasiļevskis.

Šķēpmetējs teica, ka nespēj izskaidrot kāpēc, bet lielās sacīkstēs viņam nav labu rezultātu, toties pēc tam tie tiek sasniegti Dimanta līgā vai līdzīga līmeņa sacensībās. Tehniski viss esot kārtībā, un tāpat bijis arī Londonā vēl ārpus olimpiskā stadiona iesildoties. Taču sacensību sektorā viss pēkšņi mainoties, un laba rezultāta nav.

"Vienkārši atslēdzas, nezinu, kas notiek. Trenere saka, ka uzreiz zemāk skrienu, un ir ne šis, ne tas. Tas man galvā kaut kas," sacīja Vasiļevskis, piebilstot, ka ir strādājis arī ar psihologu, bet tas nepalīdz.

Vasiļevskis arī apstiprināja, ka patiešām ievietojis sludinājumu, kurā piedāvājis pārdot savu olimpisko sudraba medaļu. 30 gadu vecajam vieglatlētam valsts finansējums nākamajai sezonai nepienāksies nepietiekami augstu rezultātu dēļ.

Jau ziņots, ka Londonā Vasiļevskis kvalifikācijas A grupā uzrādīja tikai 21. rezultātu, kas liedza cerības 2004. gada Atēnu olimpisko spēļu čempionam iekļūt finālsacensībās. Vienīgajā ieskaitītajā metienā Vasiļevska rezultāts bija 72,81 metrs.

BNS, (371) 67088625, [email protected]