Par Fogeli kā FIL prezidentu nobalsoja visi 30 balsojušie, vienam biļetenam netiekot nosūtītam.

Parasti prezidenta vēlēšanas notika klātienē ar biļetenu palīdzību, bet šoreiz tās notika tiešsaistē, taču arī aizklāti.

Pēc prezidenta kandidāta iepazīstināšanas ar sevi jautājumi Fogelim netika uzdoti.

Līdzšinējais prezidents vācietis Jozefs Fendts februārī paziņoja, ka kongresā pametīs organizācijas prezidenta amatu. Kongresam bija jānotiek jūnijā, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tas tika pārcelts uz rudeni.

73 gadus vecais vācietis amatu pametis pēc vairāk nekā 26 gadu darba. Viņš savu lēmumu pamatoja ar to, ka vēlas vairāk laika veltīt privātajai dzīvei.

Fendts 1994.gada 8.februārī pēc Berta Izatiča nāves tika apstiprināts par FIL pagaidu prezidentu, bet tā paša gada 25.jūnijā viņš FIL kongresā tika oficiāli ievēlēts amatā. Kā vērtē pati FIL, 1976.gada olimpiskā vicečempiona vieniniekos Fendta vadībā FIL kļuva par mūsdienīgu federāciju. Viņš izveidoja FIL biroju, sekmēja standartizētu drošu ķiveru ieviešanu un atbalstīja mazāko valstu asociācijas.

Kongresā Fendts atminējās savu karjeru kamaniņu sportā, pateicās par kopdarbu visiem sporta veidā iesaistītajiem un oficiāli atkāpās no amata. Kā savu pēcteci amatā Fendts jau iepriekš bija minējis līdzšinējo FIL ģenerālsekretāru Fogeli.

Lai kļūtu par FIL prezidentu, kandidātam bija jāsaņem vismaz puses biedru atbalsts.

Fogelis ir pirmais Latvijas pārstāvis, kurš kļuvis par kāda Olimpiskā sporta veida pasaules federācijas prezidentu.

Fogelis par FIL ģenerālsekretāru strādā kopš 2018.gada vasaras, bet pirms tam kopš 1994.gada viņš bija FIL viceprezidents tehniskajos jautājumos. Viņš ir arī Fendta pēctecis Starptautiskās Olimpisko ziemas sporta veidu federāciju asociācijas (AIOWF) revidenta amatā.

Tāpat Fogelis ir Latvijas Sporta Federāciju padomes (LSFP) prezidents un Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) valdes priekšsēdētājs.

FIL 68.kongresā tika pieņemts arī jaunais FIL stratēģiskais plāns, kas ietver FIL darbu līdz 2026.gada olimpisko spēļu gadam.

"Pašreizējā situācija liek mums pārkārtot prioritātes un virzīties uz galveno mērķi - spēcīgu sporta veidu un spēcīgu federāciju Olimpiskajā kustībā. Kopš iepriekšējā kongresa Ļubļanā mēs visi kopā esam veltījuši lielu uzmanību un ieguldījuši lielu darbu FIL stratēģiskā plāna izstrādei. Esmu ļoti pateicīgs daudziem kolēģiem no FIL aprindām par viņu nesavtīgo darbu un laiku, ko viņi ir ieguldījuši šī jaunā stratēģiskā plāna izstrādē," sacīja Fogelis.

Stratēģiskais plāns pēdējā pusotra gada laikā ir izstrādāts FIL ģenerālsekretāra Fogeļa vadībā.