RĪGA, Jūl 28, BNS - Matīss Burģis sestdien ar uzvaru sāka Londonas olimpisko spēļu galda tenisa turnīru, pirmajā kārtā ļoti saspringtā spēlē pārspējot Kanādas sportistu Pjēru Liku Insu, informē sacensību rīkotāji.

Burģis, kurš ir pirmais Latvijas galda tenisists - olimpisko spēļu dalībnieks, guva panākumu septiņu geimu cīņā ar 4:3. Pa geimiem viņš uzvarēja ar 14-12, 11-2, 7-11, 9-11, 13-11, 15-17, 11-8 un iekļuva otrajā kārtā, kur svētdien spēlēs ar Krievijas tenisistu Alekseju Smirnovu.

Jau pirmajā geimā bija sīva spēkošanās, kurā liepājniekam vienu brīdi bija trīs punktu pārsvars, kurus pretinieks atguva, tomēr saspringtā galotnē veiksmīgāks bija Burģis. Otro geimu viņš pārliecinoši uzvarēja četru minūšu laikā 11-2, kamēr trešajā un ceturtajā geimā labāk nospēlēt izdevās Insam. Piektajā geimā Burģis bija veiksmīgāks galotnē, lai gan pirms tam atspēlēja trīs punktu deficītu, bet sestajā, kurš ilga 14 minūtes, viņš neizmantoja trīs mačbumbas un geimu zaudēja ar 15-17.

Izšķirošajā septītajā geimā Burģis esot iedzinējos ar 3-5, spēja gūt piecus punktus pēc kārtas un beigās svinēt laimīgu uzvaru geimā 11-8 un visā spēlē.

Burģa pretinieks otrajā kārtā būs trešais spēcīgākais Krievijas galda tenisists Aleksejs Smirnovs, kurš pasaules rangā ierindots 46.vietā. Burģis rangā ir 106.vietā, savukārt Inss, kuram olimpiskais turnīrs beidzies, reitingā ierindots 305.pozīcijā. Burģa un Smirnova cīņa notiks svētdien un sāksies plkst. 13 pēc Latvijas laika.

Galda tenisa sacensības sākās ar priekšsacīkšu kārtu, kurā Burģim, kurš olimpiskajā turnīrā izlikts ar 45. numuru, spēlēt nevajadzēja. Ar 17. līdz 32. numuru izliktie galda tenisisti pirmo spēli aizvadīs otrajā kārtā, savukārt 16 galvenie favorīti cīņā iesaistīsies trešajā kārtā un uzreiz pretendēs uz vietu astotdaļfinālā.

Jau ziņots, ka sestdien ar uzvaru pludmales volejbola turnīru sāka Aleksandrs Samoilovs/Ruslans Sorokins. Vingrošanā Dmitrijs Trefilovs pēc pirmās grupas sacensību noslēguma ieņem 10.vietu daudzcīņas kvalifikācijā un 5.vietu - uz zirga, bet riteņbraucējs Aleksejs Saramotins grupas braucienā šosejā ierindojās 55. vietā.

BNS, (371) 67088625, [email protected]