Vakar, 29. novembrī, Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) Izpildkomiteja apstiprinājusi SOK Atlētu komisijas kandidātu sarakstu, kurā iekļauta arī Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Atlētu komisijas vadītāja - vieglatlēte Gunta Vaičule. Gunta ir piedalījusies Riodežaneiro Olimpiskajās spēlēs 2016. gadā, startējot 400m distancē, un jau piecus gadus darbojas un vada LOK Atlētu komisiju. Līdz šim viņa ir parādījusi lielisku entuziasmu pārstāvot sportistus, nav kautrējusies izteikt savu viedokli un aktīvi iesaistās sportistu dzīves uzlabošanā.

Gunta Vaičule: “Esmu ļoti priecīga par iespēju būt starp kandidātiem SOK Atlētu komisijas vēlēšanās. Ar lielu atdevi gatavošos visām sacensībām, lai kvalificētos savām otrajām Olimpiskajām spēlēm. Parīzes Olimpiskās spēles man nozīmētu daudz - iespēju drosmīgi paust atlētu viedokli, prezentēt sievietes- mātes spējas sportā un, protams, piepildīt vienu no manas dzīves mērķiem.” 

Jāpiemin, ka Gunta Vaičule kļūs par pilntiesīgu SOK Atlētu komisijas kandidāti, tikai tad, kad būs kvalificējusies Parīzes Olimpiskajām spēlēm 2024. gadā. SOK Izpildkomiteja apstiprinājusi sarakstu ar 32 sportistiem, 18 sievietēm un 14 vīriešiem, kuri nākamgad kandidēs ievēlēšanai SOK Atlētu komisijā. Kandidāti cīnīsies par 4 pozīcijām.

Latvijas Olimpiskā komiteja lepojas ar Guntas panākumiem un vēl viņai spēku un izturību mērķu sasniegšanā un dažādo lomu un pienākumi apvienošanā.