Latvijas kalnu slēpotājs Žaks Gedra, trešdien notikušajās Lillehammeres jaunatnes olimpisko spēļu milzu slaloma sacensībās, nespēja sasniegt finišu, izstājoties otrajā braucienā.

Lillehammerā, Norvēģija turpinās otrā pasaules jaunatnes ziemas olimpiādē, un šodien sacensības kalnu slēpošanas milzu slaloma disciplīnā aizvadīja 17 gadus vecais Žaks Gedra.

Pēc pirmā brauciena Žaks atradās 16. vietā 60 dalībnieku konkurencē, līderim zaudējot 3,20 sekundes. Diemžēl jau trases augšdaļā otrajā braucienā Žaks piedzīvoja neveiksmi, un izstājās. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja jaunais amerikāņu talants Rivers Radamuss. Viņš par 1,07 sekundēm apsteidza savu tuvāko sekotāju, japāni Johei Kojamu. Radamusam šī bija jau trešā uzvara trīs sacensībās.

Rīt kalnu slēpošanā, slaloma disciplīnā uz starta stāsies meitenes, taču latviete Žanete Gedra nestartēs dēļ traumas. Piektdien gaidāms slaloms zēniem, kur arī uz Žaku tiek liktas vislielākās cerības. Pirms 4 gadiem, Insbrukā, Miks Zvejnieks slaloma disciplīnā izcīnīja 13. vietu, bet otrajā braucienā pat trešo labāko laiku. Ņemot vērā to, ka Žakam uz šo brīdi ir labāki FIS punkti nekā toreiz bija Mikam, ir iespēja, ka Mika sasniegums tiks pārspēts.

Šodien bez kalnu slēpotājiem sacensības aizvadīja arī Latvijas jaunie biatlonisti, piedaloties pāru jauktajā stafetē. Ernests Loktevs un Nora Viktorija Osīte palika 23. vietā, no 27 komandām. Šaušanā mūsējiem sešas kļūdas, un uzvarētāju pārim no Ķīnas zaudētas sešas minūtes. Latvijas biatlonistiem sacensības Lillehammerā ar to arī ir noslēgušās.

Latvija ir pārstāvēta 7 sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Latvijas komandas sastāvā ir iekļauti 16 sportisti. Lielākā pārstāvniecība ir kamaniņu sportā, kur ir pilna komanda – četri sportisti, skeletonā startēs trīs sportisti, pa diviem pārstāvjiem būs daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās piedalās viens Latvijas jaunais sportists.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Norvēģijas pilsētā Lillehammerā norisinās no 12. – 21.februārim.Kopumā sacensībās piedalās vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 15 ziemas sporta veidi un tiek sadalīti 70 medaļu komplekti.

Līdztekus sporta sacensībām norisinās arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka I Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēlēs risinājās pirms četriem gadiem Austrijas pilsētā Insbrukā. Arī toreiz Latvijas komandas sastāvā bija iekļauti 16 sportisti un mūsējie izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Zelta godalgu mājās pārveda hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā hokejā. Sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. Pirms četriem gadiem Insbrukā startēja arī bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš kopā ar Elvi Kamšu ierindojās augstajā 4.vietā.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem var iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām var aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lillehammer2016.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un SIA “JCDecaux Latvija”.