RĪGA, Aug 10, BNS - Jamaikas sprinteris Useins Bolts jau ir ikona, taču vēl ne leģenda, uzskata Starptautiskās olimpiskās komitejas (IOC) prezidents Žaks Roge.

Pēc Roges domām Boltam savu izcilību vajadzētu parādīt vairāk nekā divās olimpiskajās spēlēs, lai viņu patiesi varētu dēvēt par leģendu.

''Useina Bolta karjeru varēs vērtēt pēc tās beigām,'' aģentūra AP citē ceturtdien nelielai žurnālistu grupiņai Roges sacīto. ''Ja jūs paskatītos uz Karla Lūisa karjeru, tad viņam bija [četras] olimpiskās spēles pēc kārtas ar medaļu.''

Šo Roge sacīja dažas stundas pēc tam, kad Bolts kļuva par vēsturē pirmo sprinteri, kurš divās olimpiskajās spēlēs uzvarējis gan 100, gan 200 metru skrējienā. Jamaikas sportists pats nereti norādījis, ka Londonā vēlas būt ''dzīva leģenda''.

''Novēlēsim Useinam Boltam izvairīties no savainojumiem,'' sacīja Roge. ''Ļausim viņam startēt trijās, četrās olimpiskajās spēlēs un tad viņš būs leģenda. Taču viņš jau ir ikona.''

Amerikānis Lūiss no 1984. līdz 1996. gadam izcīnīja deviņas olimpiskās zelta medaļas, ieskaitot četras uzvaras pēc kārtas tāllēkšanā.

BNS, (371) 67088625, [email protected]