Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) kopā ar savu informatīvo partneri izdevniecību “Rīgas Viļņi” izdevusi Olimpisko dienasgrāmatu “Latvija Tokijā”, kas šoreiz pieejama vēl neredzētā formātā. 

Olimpiskā dienasgrāmata “Latvija Tokijā” pirmo reizi ir izdota mūsdienīgā bukazīna formātā, aizstājot iepriekš ierasto tradicionālo grāmatas principu. Šī ir jauna pieeja, un tā ir atbilstošāka mūsdienu dzīves straujam ritmam un informācijas patērēšanas tempam, un tā atspoguļo Olimpieša sajūtas un izjūtas konkrētajā vēsturiskajā mirklī. Ielūkojoties katra sportista emocijās, labāk var izprast katra atlēta iekšējās pasaules emociju cīņu un  gammu, kas tika izdzīvotas pasaules lielākajā sporta forumā.

Olimpiskā dienasgrāmata pirmo reizi tapusi, LOK sadarbojoties ar privātajiem partneriem, kas, ņemot vērā mediju un reklāmas tirgus šā brīža tendences, finansiāli ir krietni izdevīgāk. Šāda pieeja ļauj par mazākiem līdzekļiem radīt kvalitatīvu produktu, kas ir pieejams pēc iespējas lielākai sabiedrības daļai.

Izdevniecības “Rīgas Viļņi” valdes priekšsēdētāja Aija Šmidre norāda, ka jaunajā speciālizlaidumā esam raudzījušies uz Tokijas Olimpiskajām spēlēm no emociju, nevis sportā tik ierastās rezultātu prizmas.

“Vispirms esam pateicīgi par uzticēto godu: būt Latvijas vadošās sporta organizācijas – LOK – informatīvajiem partneriem un tikt pie iespējas izdot emocionāli tik spēcīgu izdevumu, kāda ir šī Olimpiskā dienasgrāmata. Arī mēs ar milzu prieku un lepnumu sekojām līdzi Latvijas sportistu gaitām Tokijā. Bija uzvaras un zaudējumi, prieka un skumju asaras, bet visam pāri – spēcīgie sportistu raksturi, neatlaidība, spēja pārvarēt grūtības – katra atlēta Olimpiskais stāsts,” pauž izdevniecības “Rīgas Viļņi” valdes priekšsēdētāja.

LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsver, ka šis speciālizlaidums ir nozīmīgs un iedvesmojošs sveiciens visiem no Tokijas.

“Šīs vasaras spēles pēc deviņu gadu pārtraukuma atnesa Latvijai Olimpisko zeltu. Tikpat neaizmirstama ir piedzīvotā vienreizīgā komandas vienotības izjūta, kuru, uzņemoties komandas līderu lomu, godam iznesa mūsu 3x3 basketbola zelta puiši. Viņi iedvesmoja ikvienu saspringtākajos sacensību brīžos vai pēdējos distances metros. “Olimpiskā dienasgrāmata” ir stāsts ne tikai par rezultātiem, bet arī par prieku un vilšanos, panākumiem un grūtībām, un tomēr – par izciliem sasniegumiem. Par katra sportista iedvesmojošām domām, kas motivē atkal celties un nepagurt, ieguldīt neskaitāmas darba stundas, lai pārspētu sevi, atkārtoti iegūstot to izjūtu, ka katram olimpiskajam sapnim var būt laimīgas beigas,” saka Olimpiskās komitejas vadība.

Katram Olimpiskās delegācijas dalībniekam šis izdevums tiks nosūtīts pastu, savukārt  jebkuram sporta interesentam Olimpiskā dienasgrāmata “Latvija Tokijā” jau no 15. oktobra ir pieejama preses tirdzniecības vietās visā Latvijā.