Pasaules Jaunatnes Olimpiskās spēles norisinās reizi četros gados un tajās piedalās sportisti no vairāk nekā 80 valstīm. Jau pēc 50 dienām Dienvidkorejas provincē Gangvonā pulcēsies jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem, lai sacenstos 7 sporta veidos un 15 disciplīnās. Pasākums ilgs divas nedēļas –  no 2024.gada 19.janvāra līdz 1.februārim

Latvija Pasaules Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs tiks pārstāvēta trešo reizi un kā atklāj Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, tik liela delegācija uz spēlēm dosies pirmo reiz – šogad plānots, ka tajās piedalīsies vairāk nekā 40 Latvijas sportisti. “Mēs lepojamies, ka šajās spēlēs Latvija pirmo reizi tiks pārstāvēta arī 3x3 hokejā un kērlingā. Kopumā mūsu sportisti startēs septiņos sporta veidos un divpadsmit disciplīnās – 3x3 hokejā, kērlingā, biatlonā, bobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču un kalnu slēpošanā, frīstaila slēpošanā, ātrslidošanā, daiļslidošanā un šorttrekā. Šobrīd vēl notiek kvalifikācija dažās no minētajām sporta disciplīnām, tāpēc Latvijas delegācijas sastāvs ar to sportistu un treneru vārdiem, kas janvārī dosies uz Dienvidkoreju, būs zināms janvāra sākumā,” stāsta Kārlis Lejnieks.

Pirms četriem gadiem Šveices pilsētā Lozannā Latviju pārstāvēja 30 sportisti deviņos sporta veidos. Toreiz Latvijas pārstāvji pārveda mājās piecas medaļas, no kurām viena - sudraba medaļa tika izcīnīta skeletonā un četras kamaniņu sportā - pa vienai zelta un sudraba medaļai un divas bronzas medaļas. 

Gangvona ir province Dienvidkorejas ziemeļos, kas pateicoties savam kalnainajam reljefam ir lieliski piemērota ziemas sporta veidiem.  Gangvonas provincē norisinājās arī Phjončhanas ziemas olimpiskās spēles 2018. gadā. 

Šo Pasaules Jaunatnes Olimpisko spēļu vīzija ir sniegt iespēju jauniešiem piedzīvot mierpilnu līdzās pastāvēšanu un vienotību caur sportu, lai kopīgi veidotu labāku nākotni. Pasākuma mērķis ir ar sporta, kultūras un izglītības palīdzību veicināt pozitīvas pārmaiņas un sabiedrības vienotību reģionā. 

Latvijas sportistu dalību Pasaules Jaunatnes Olimpiskajās spēlēs atbalsta Izglītības un zinātnes ministrija (IZM), Rimi, sporta apģērbu ražotājs 4F, kā arī informatīvie atbalstītāji - Visual media, SWH un TVNET.