Buenorairesa par Jaunatnes Olimpisko spēļu mājvietu tika izvēlēta Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) ārkārtas sesijā Lozannā. Bez Buenosairesas, uz Olimpisko spēļu rīkošanu jauniešiem, kandidēja arī Glasgova, Lielbritānijā un Medelina, Kolumbijā. Bez šīm trijām kandidatūrām, pirmajā kārtā piedalījās arī Gvadalajaras pilsēta Meksikā, Polijas pilsēta Poznaņa, kā arī Roterdama, Nīderlandē.

Pirms balsošanas, katra kandidātpilsēta, kura bija iekļuvusi otrajā kārta, uzstājās ar nelielu pilsētas un sava piedāvājuma prezentāciju. Tajā katra no pilsētām uzsvēra savu milzīgo vēlmi rīkot Jaunatnes Olimpiskās spēles, SOK locekļus iepazīstināja ar sporta arēnām un sacensību, dzīvošanas vietām, kā arī kultūras un izklaides programmu un mediju darbam nepieciešamajām celtnēm.

Pēc pirmās balsošanas kārtas, otrajai un izšķirošajai kārtai tika izvirzītas Buenosairesas un Medelinas pilsētas, savukārt Glāsgova, kura saņēma vismazāk SOK locekļu balsu, otrajai kārtai netika virzīta. Otrajā balsošanas kārtā Medelina saņēma 39 locekļu balsis, savukārt Buenosairesa – 49 balsis un līdz ar to, šī pilsēta 2018.gadā pie sevis uzņems talantīgākos un sportiskākos jauniešus no visas pasaules.

“Mums bija trīs izcilas kandidatūras, no kurām šodien mums bija jāizvēlas viena. Nav šaubu, ka katra no tām var sarīkot neaizmirstamas Jaunatnes Olimpiskās spēles 2018.gadā”, tā atzina SOK prezidents Žaks Roge. “Es vēlos apsveikt Buenosairesu un visu tās organizatorisko komandu par degsmi un entuziasmu, ar kādu viņi iedziļinājās un izstrādāja šo projektu. Man nav šaubu, ka Buenosairesa turpinās veidot un attīstīt Singapūras un Naņdzjinas veiksmīgo platformu, kurā jaunie atlēti no visas pasaules var savā starpā sacensties un izzināt Olimpiskās vērtības”.

Jāatzīmē, ka I Jaunatnes Olimpiskās spēles 2010.gadā notika Singapūrā, bet nākamās spēles norisināsies Ķīnas pilsētā Naņdzjinā 2014.gadā.

 

Foto: IOC/Richard Juilliart