Hiršers savā karjerā izcīnījis 55 uzvaras un visu laiku veiksmīgāko vīru kalnu slēpotāju sarakstā ir otrais aiz leģendārā zviedra Ingemara Stēnmarka, kurš pagājušā gadsimta 80. un 90.gados izcīnīja 86 uzvaras. Šīs Hiršeram ir karjeras pēdējās olimpiskās spēles un viņš beidzot tika pie pirmā zelta.

Līdz šim Hiršers karjerā bija guvis vien vienu olimpisko medaļu, pirms četriem gadiem Sočos gūstot otro vietu slalomā.

Alpu kombinācijā sportisti veica nobraucienu un slalomu. Tehnisko disciplīnu speciālists Hiršers pēc nobrauciena bija 12.vietā, tomēr slalomā sasniedza labāko rezultātu, kaut tieši viņa brauciena laikā uzpūta spēcīga vēja brāzma.

Summā Hiršers par 0,23 sekundēm apsteidza francūzi Aleksi Pinturo, bet trešo vietu salīdzinoši negaidīti guva Viktors Mufā-Žandē, kurš pēc nobrauciena bija vien 29.pozīcijā.

Pinturo pēc nobrauciena bija desmitajā pozīcijā, iegūstot 0,28 sekunžu handikapu pār Hiršeru.

"Pēc nobrauciena es biju favorīts," pauda Pinturo. "Tomēr, zinot, ko Marsels šosezon rādījis, īpaši slalomā, tas man bija smags uzdevums. Šodien viņš vienkārši bija spēcīgāks."

Hiršers karjeras laikā sešas reizes kļuvis par pasaules čempionu. Austrietis jau paziņojis, ka sportista karjeru beigs pēc nākamā gada pasaules meistarsacīkstēm.

Tikmēr [olympian id="563" name="Zvejnieks"] pēc nobrauciena ieņēma dalītu 51.vietu, kamēr slalomā sasniedza četrpadsmito ātrāko laiku un pacēlās līdz 26.vietai.

Divu disciplīnu summā Zvejnieks Hiršeram piekāpās par 5,24 sekundēm.

Abus braucienus pabeidza 38 sportisti.

Latvijas kalnu slēpotāji 26.vietu olimpiskajās spēlēs izcīnīja otro reizi vēsturē - 2002.gadā Soltleiksitijā slalomā tikpat augstu bija [olympian id="139" name="Ivars Ciaguns"]. Savukārt pirms četriem gadiem Sočos 27.vietu slalomā izcīnīja [olympian id="628" name="Mārtiņš Onskulis"].

Šīs Zvejniekam ir trešās olimpiskās spēles. Viņa līdzšinējais rekords bija 37.vieta Vistleras olimpisko spēļu slalomā. Tāpat Vankūverā tika gūta 62.vieta milzu slalomā, bet Sočos latvietis rezultātu milzu slalomā uzlaboja līdz 43.vietai, kamēr slalomā nefinišēja.

Phjončhanā Zvejnieks plānojis startēt visās piecās individuālajās distancēs.

Kā vēstīts, nobraucienu Zvejnieks sacensībās veica pirmoreiz šosezon.

Saulainos, taču brīžiem joprojām vējainos laika apstākļos notikušajās sacensībās, līderis pēc nobrauciena bija vācietis Tomass Dresens, kurš pēc otrās disciplīnas atkāpās uz devīto pozīciju, slalomā uzrādot 24.rezultātu.

Tikmēr Zvejnieks pēc nobrauciena līderim zaudēja 3,78 sekundes, kas priekš viņa bija teicams rezultāts, jo pirms sacensībām viņš sprieda, ka labs sniegums būs, ja nobraucienā šīs disciplīnas speciālistiem nezaudēs vairāk par četrām vai piecām sekundēm.

Kā vēstīts, kalnu slēpošanas olimpisko programmu bija plānots sākt jau svētdien, tomēr pirmās divas dienas sacensību programma tika atcelta laikapstākļu dēļ. Otrdien nobrauciena distance tika ievērojami saīsināta, sportistiem trasē dodoties no supergiganta starta vietas.