Rode braucienu veica divās minūtēs un 17,50 sekundēs, kas bija sliktākais rezultāts no finišu sasniegušajiem braucējiem, priekšpēdējās vietas īpašniekam piekāpjoties par 0,04 sekundēm.

Uzvarētājam Majeram, kurš teicami veica savu braucienu, latvietis zaudēja 11,27 sekundes.

Iepriekš Majers bija viens no ātrākajiem šīs disciplīnas treniņbraucienos, bet par Olimpisko čempionu 23 gadus vecais kalnu slēpotājs kļuvis pirmo reizi karjerā.

Tikmēr sudraba godalgu izcīnīja itālis Kristofs Innerhofers, uzvarētājam piekāpjoties par sešām sekundes simtdaļām. Šis 29 gadus vecajam Itālijas sportistam ir pirmais Olimpiskais cēlmetāls karjerā.

Pie bronzas medaļas savukārt tika norvēģis Hjētils Jansruds, kurš uzvarētājam piekāpās par vienu sekundes desmitdaļu, bet ceturtajā pozīcijā ierindojās slavenais norvēģis Aksels Lunns Svindāls.

Tikmēr pazīstamais amerikānis Bode Millers, kurš arī treniņbraucienos bija izcēlies ar augstvērtīgiem rezultātiem, bija vien astotajā vietā.

Kopumā sacensībās uz starta izgāja 49 sportisti.

Latviju pirmoreiz kalnu slēpošanā pārstāv uzreiz pieci sportisti, turklāt viņi visi to paveikuši pašu spēkiem, izpildot nepieciešamos kvalifikācijas normatīvus. Līdz šim Latvijai kalnu slēpošanā bagātīgākās bija 1936. un 2010.gada Olimpiskās spēles, kad uz starta stājās pa trim sportistiem.

Latvijas labākajam kalnu slēpotājam Kristapam Zvejniekam un labākajam ātruma disciplīnu speciālistam Rodem šīs ir jau otrās Olimpiskās spēles. Ja Zvejnieks, kurš Sočos svinēs savu 22.dzimšanas dienu, visu šo sezonu aktīvi startējis, iekļūstot arī Eiropas kausa sacensību labāko divdesmitniekā, Rode lielāko daļu sezonas izlaida potītes lūzuma dēļ.

Lielākajai slodzei Olimpiādē būs pakļauts Rode, kurš, ja to atļaus traumētā kāja, startēs visās disciplīnās.