Tuvojoties Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskajām spēlēm ''Gangvona 2024'', Latvijas Olimpiskā komiteja dodas ciemos pie #KomandaLatvija treneriem, lai ielūkotos 11 ziemas sporta veidu disciplīnu aizkulisēs, kurās Latviju ''Gangvona 2024'' kopumā pārstāvēs 45 jaunie sportisti. Pasaules Jaunatnes Ziemas Olimpiskās spēles 2024 norisināsies no 19.janvāra līdz 1.februārim Dienvidkorejā.

3x3 HOKEJS

“3x3 hokejs atgriežas pie īstajām hokeja saknēm.”

Lauris Dārziņš, Latvijas U16 3x3 hokeja izlases komandas galvenais treneris, jautāts, kas tad īsti ir 3x3 hokejs, stāsta: “3x3 nosaukumā jau ir apslēpts, kas tas ir – trīs spēlētāji pret trim pretinieku spēlētājiem. Spēle notiek ar mazāku cilvēku skaitu un mazākā teritorijā (pa mazāku perimetru). Spēles laiks arī ir nedaudz samazināts – nevis 3x20, bet 3x15 minūtes ar 2-3 minūšu pauzi starp periodiem. Bet hokejs ir hokejs, tāpēc tā ir ātra, dinamiska, ļoti azartiska un emocionāla spēle. Es pat teiktu - ja lielais hokejs ir kļuvis ļoti shematisks, tad 3x3 hokejs atgriežas pie īstajām hokeja saknēm.’’

Runājot par mērķiem, kurus treneris ir izvirzījis Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajām spēlēm, Lauris Dārziņš atzīst: “Mērķi mums ir visaugstākie. Ar Jāni Spruktu mēs esam jauni treneri un mums ir jauns kolektīvs - U16 džeki, kas ar elkonīšiem grib ielauzties hokejā un tālāk jau profesionālajā hokejā, tāpēc noteikti mums ir ambīcijas un augsti mērķi. Galvenais, lai visā tajā procesā mēs maksimāli parādam savu labāko versiju un lai pēc turnīra nav nekādas nožēlas par ieguldīto darbu. Puišiem es noteikti vēlu izbaudīt visu šo olimpisko forumu. Man ir palaimējies trīs reizes piedalīties Olimpiādē un visas trīs Olimpiādes es ļoti labi atceros. Man īpašā atmiņā ir pēdējā Olimpiāde, kur es biju delegācijas karognesējs un tā olimpiskā aura Olimpiādē ir neatkārtojama. Puišiem tā būs pirmā pieredze. Daudzi no viņiem vēl nav vilkuši Latvijas izlases formu, kur ir ģerbonis uz krekla priekšā. Tas arī piedos maksimālo emociju. Ar visām šīm sajūtām nav jālielās, bet noteikti ir jālepojas! Un ar tādu uzstādījumu – lepoties un parādīt savu valsti no vislabākās puses, mēs dodamies uz Dienvidkoreju.”

Atbalstīt Latvijas 3x3 hokeja komadu varēs katru dienu no 20. janvāra līdz 25. janvārim.

KĒRLINGS

“Kērlings trīs vārdos ir šahs uz ledus. Spēlē ir nepieciešams ne tikai fiziskais spēks un lokanība, bet arī pietiekami daudz prāta spēju.”

Ansis Regža, kērlinga treneris jauktā pāra izlasei par šo sporta veidu stāsta šādi: “Kērlings trīs vārdos ir šahs uz ledus. Spēlē ir nepieciešams ne tikai fiziskais spēks un lokanība, bet arī pietiekami daudz prāta spēju. Paralēli komandas izspēlē akmeņus un tikai pēc pēdējā akmens tiek noteikts spēles rezultāts konkrētajā izspēlē. Par interesantām un nedzirdētām lietām runājot - ir tādi unikāli metieni, kuri saplēš akmeņus uz pusēm, bet jauniešiem vēl jāaug līdz tam.”

Treneris jauniešiem novēl iepazīt citu valstu jauniešus un sadraudzēties – tas ir primāri. “Bet runājot par sportisko pusi, es domāju, ka mūsu Latvijas jaunieši ir tik spējīgi, ka mēs braucam cīnīties par uzvaru katrā spēlē,” stāsta Ansis Regža.

Spēles kērlinga komandām sāksies 27. janvārī (un turpināsies katru dienu) un treneris ir pārliecināts, ka mūsējie spēlēs arī pēdējā dienā – 1. februārī