LONDONA, Aug 09, BNS - Ainārs Kovals pēc palikšanas ārpus olimpisko spēļu finālistu skaita trešdien pauda apņēmību tomēr pierādīt savu varēšanu šķēpmešanā, lai gan neveiksmei Londonā viņam nav izskaidrojuma, savukārt kvalifikāciju nepārvarējušais Zigismunds Sirmais par savu nākotni sportā vēl domās.

Kovals žurnālistiem teica, ka vēl pēc ierašanās Londonā šķēpu metis ar baudu, un treniņos sasniedzis tik labus rezultātus, ka pēc izkrišanas sacensību kvalifikācijā tos būtu pat neērti nosaukt. Viņš piebilda, ka ar kvalifikācijas normu noteikti nebūtu sarežģījumu, ja vien spētu atvērties un mest tā, kā treniņos. Vismaz iekļūšanu finālā Kovals no sevis bija gaidījis.

"Nezinu, kas notika, nezinu, pagaidām nevaru izskaidrot," neziņā par olimpiskā sektora nelabvēlību bija 31 gadu vecais Kovals. "Mans Londonas sapnis laikam ir izsapņots. Es centos, cīnījos, darīju visu, lai dabūtu [īstās] sajūtas, bet nenāca tās, nenāca.., mēģināju sevi dabūt sliedēs," viņš teica.

Kovals pastāstīja, ka bija pilnīgi gatavs startam, nekas viņam netraucēja, un sportists juties par sevi pārliecināts. "Sacensībām piegāju fantastiskā formā, neatceros sacensības, pirms kurām būtu tik atlētisks," sacīja Kovals. Labi rezultāti viņam bijuši gan treniņnometnē Ventspilī pēc Latvijas olimpiādes, gan pēc ierašanās Londonā. Viņš nevar izskaidrot, kas notika olimpisko spēļu kvalifikācijā, kur nespēja sasniegt 80 metru robežu.

No treniņa uz treniņu Kovala rezultāti kļuvuši labāki, un viņš uzskata par simtprocentīgi savu vainu, ka netika ar sevi galā. Kovals uzsvēra, ka neplāno beigt kareru sportā, jo ir ieguldījis milzīgu darbu, un būtu žēl to pamest. Turklāt labi rezultāti treniņos ir, un Kovals grib tos sasniegt arī sacensībās, lai sevi apliecinātu. Kovals neuzskata, ka sadarbība ar treneri Valentīnu Eiduku viņam vairs neko nespētu dot, jo neviens cits speciālists tik labi viņu nepazīst. Kovals plāno startēt vēl šosezon, un, iespējams, sacentīsies Latvijas čempionātā. Viņš sola turpināt strādāt un atbalstītājus treniņu darba finansēšanai nepieciešamības gadījumā meklēt privātajā biznesā.

Savukārt trešais kvalifikāciju nepārvarējušais Latvijas šķēpmetējs Zigismunds Sirmais teica, ka startam bija sakoncentrējies un brīvs no satraukuma, taču viņam jau ilgāku laiku neizdodas sasniegt labus rezultātus. Sportists apzināti pārkāpis sektora līnijai, lai netiktu ieskaitīti metieni, kas nebija daudz tālāki par 70 metriem.

"Izdarīju visu, ko varēju, nav sev šobrīd ko pārmest. Tagad jāizlemj, vai visu veltīt sportam, vai mācīties. Tā būs grūta izvēle," sacīja Sirmais, piebilstot, ka lēmumu nepieņems uzreiz un emociju iespaidā. Sirmajam nav skaidrības par neveiksmes cēloņiem, un viņam pazudusi šķēpa garša, ko sportists gribētu atgūt uz nākamo sezonu. Veselības problēmu Sirmajam nav, tomēr šķēps nelido, kā 20 gadu vecajam sportistam gribētos.

Pēc diviem pirmajiem neveiksmīgajiem metieniem Sirmais uzzinājis, ka finālam nav kvalificējies ne Kovals, ne Vadims Vasiļevskis, un tas viņam radījis nolemtības sajūtu.Sirmais arī noliedza treneres Valentīnas Eidukas sacīto, ka viņš ietekmējas no citiem padomdevējiem. Sportists teica, ka respektē Eiduku kā savu treneri.

Jau ziņots, ka nevienam no trim Latvijas šķēpmetējiem olimpiskajās spēlēs vīriešu konkurencē neizdevās tikt tālāk par kvalifikāciju. Kovals ieņēma 17.vietu ar 79,19 metrus tālu metienu, Vasiļevskim vienīgais ieskaitītais metiens bija 72,81 metru tāls un deva 38. vietu, bet Sirmajam netika ieskaitīts neviens no trim metieniem. Finālā tika 12 labākie.

BNS, (371) 67088625, [email protected]