KULDĪGA, Aug 10, BNS – Kuldīgas novada dome par bronzas medaļu olimpiskajās spēlēs prēmēs kuldīdznieku Jāni Šmēdiņu, taču prēmijas apmērs pagaidām gan nav zināms.

Kuldīgas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Zvingule aģentūrai BNS pastāstīja, ka tuvākajā laikā, visticamāk, sasauks domes ārkārtas sēdi, lai lemtu par pateicību godalgotajam sportistam.

Jau ziņots, ka pludmales volejbolistiem Mārtiņam Pļaviņam un Jānim Šmēdiņam par Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīto bronzas medaļu pienākas prēmijas gan no valsts budžeta, gan Rīgas domes jaunieviestās pateicības sportistiem.

Noteikumi par kārtību, kādā piešķiramas naudas balvas par izciliem sasniegumiem sportā, un naudas balvu apmēru paredz, par trešo vietu individuālajos sporta veidos prēmiju līdz 60 000 latiem, bet par uzvaru komandu sporta veidos līdz 180 tūkstošiem latu lielu prēmiju.

Spēlē par olimpisko spēļu bronzas medaļām Pļaviņš/ Šmēdiņš ceturtdien ar 2:1 uzveica Nīderlandes duetu Nummerdoru/Šuilu. Latvijai tā ir pirmā godalga olimpiskajās spēlēs, kas beigsies svētdien.

Ilze Ozoliņa, + 371 67088611, [email protected]