RĪGA, JUL 26, BNS - Sportistu un oficiālo personu kupli apmeklētā ceremonijā trešdien vakarā Londonas olimpiskajā ciematā svinīgi pacēla Latvijas karogu, aģentūru BNS informēja Latvijas Olimpiskajā komitejā (LOK).

Uz karoga pacelšanas ceremoniju ieradās visi tobrīd olimpiskajā ciematā atbraukušie Latvijas sportisti, treneri un medicīnas personāls, kā arī LOK prezidents Aldons Vrubļevskis, LOK ģenerālsekretārs Einars Fogelis, Latvijas olimpiskās komandas vadītājs Žoržs Tikmers un Latvijas vēstnieks Lielbritānijā Eduards Stiprais.

Londonas olimpiskā ciemata mērs Latvijas komandai dāvināja sudrabā veidotu Londonas pastkarti ar iegravētām rindām no Viljama Šekspīra lugas "Divpadsmitā nakts" un novēlēja sasniegt visaugstākos rezultātus. "Daži spožumā piedzimst, daži to iekaro, bet citi to saņem dāvātu," vēstīja gravējums uz Latvijas komandas saņemtās dāvanas. Savukārt Latvijas delegācijas vadītājs Tikmers olimpiskā ciemata mēram uzdāvināja Latvijas mākslinieku veidotu stikla trauku.

Karoga pacelšanas ceremonija noritēja brīvā, atraktīvā un sirsnīgā gaisotnē, kas pārsteidza un aizkustināja pat pieredzējušākos Latvijas olimpiešus. Latvijas karoga pacelšana notika vienlaicīgi tādu pašu ceremoniju Austrijas, Togo, Ekvatoriālās Gvinejas un Luksemburgas olimpiskajām komandām.

Latvijas komandu Londonas olimpiskajā ciematā ceturtdien iecerējis apmeklēt Latvijas Valsts prezidents Andris Bērziņš. Londonas olimpiskās spēles atklās piektdien.

BNS, (371) 67088625, [email protected]