RĪGA, Aug 12, BNS - Londonas olimpiskajās spēlēs pēc svētdien aizvadītajām pēdējām sacensībām Latvija ar vienu zelta un vienu bronzas medaļu valstu kopvērtējumā ierindojās 49.vietā. liecina rīkotāju informācija.

Olimpisko zelta godalgu Latvijai nodrošināja BMX riteņbraucējs Māris Štrombergs, bet bronzu vairāk nekā divas nedēļas ilgušajā pasākumā sagādāja pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Jānis Šmēdiņš.

Visveiksmīgākie bija ASV olimpieši, izcīnot 104 medaļas - 46 zelta, un pa 29 sudraba un bronzas godalgām. Ķīna ierindojās 2.vietā ar 87 medaļām, tostarp 38 čempionu tituliem, bet mājinieki briti ieguva 3.vietu ar 29 zelta medaļām un kopskaitā 65 godalgām. Ceturtajā vietā ierindotā Krievija ieguva 82 medaļas, taču no tām tikai 24 bija augstākā kaluma godalgas. Vairāk nekā 10 zelta medaļu izcīnīja arī Dienvidkoreja (13), Vācija (11) un Francija (11).

ASV un Ķīnas delegācijām Londonā bija veiksmīgākās olimpiskās spēles ārpus savas valsts teritorijas. Savukārt vietējo līdzjutēju enerģiski atbalstītā Lielbritānijas komanda ievāca bagātāko olimpisko medaļu ražu vairāk nekā 100 gadu laikā. Necilāks starts bija Austrālijai, kam septiņas zelta medaļas ir divreiz pieticīgāks sasniegums nekā pirms četriem gadiem Pekinā.

Lietuva ierindojās 34.vietā ar piecām medaļām - pa divām zelta un bronzas, kā arī vienu sudraba godalgu, bet Igaunija dalīja 63.vietu ar vienu sudrabu un bronzu.

Ar vismaz vienu čempionu titulu mājup no Londonas varēs atgriezties 54 valstu olimpieši, savukārt 85 valstu atlēti sacensībās kāpa uz olimpiskā goda pjedestāla.

BNS, (371) 67088625, [email protected]