SOK tradicionāli gadu pirms Olimpiskajām spēlēm, Nacionālajām Olimpiskajām komitejām izsūta ielūgumu ar aicinājumu piedalīties tajās. Šoreiz  šis ielūgums attiecās uz dalību XXIV ziemas Olimpiskajās spēlēs Pekinā nākamajā gadā.

Atzīmējot šo notikumu, LOK prezidents Žoržs Tikmers uzsvēra, ka “ Pēc  gada Pekina būs pirmā pilsēta pasaulē, kas uzņēmusi gan ziemas, gan vasaras Olimpiskās spēles. Plānojam, ka Latviju šajās spēlēs varētu pārstāvēt vairāk kā 60 sportisti 13 ziemas sporta veidos. Ļoti ceram uz Latvijas hokeja valsts vienības atgriešanos Latvijas Olimpiskās komandas sastāvā, veiksmīgi aizvadot kvalifikācijas spēles šī gada augustā Rīgā.”

Savukārt LOK ģenerālsekretārs Kārlis Lejnieks, raksturojot prognozējamo Olimpiskās komandas sastāvu atzīmēja, ka “Latvijas komandā paredzams, ka līdzās pieredzējušiem atlētiem pārliecinoši ienāks jaunā sportistu maiņa -  puse no komandas būs Olimpisko spēļu debitanti. Turklāt Latvija šajās spēlēs varētu būt pārstāvēta ziemeļu divcīņā, un tā varētu būt vēsturiska atgriešanās kopš 1936.gada. Tāpat ceram uz Latvijas sportistu pārstāvniecību slēpošanas disciplīnās un uz Olimpisko ceļazīmi sieviešu kērlinga izlasei, kura rudenī par to cīnīsies kvalifikācijas sacensībās.”

 

Ķīnas galvaspilsēta Pekina ziemas Olimpiskās spēles uzņems no 2022.gada 4.līdz 20.februārim. Pekinas ziemas Olimpiskajās spēlēs piedalīsies vairāk kā 3000 planētas izcilāko ziemas sporta veidu pārstāvju no apmēram 100 pasaules valstīm. Tiks sadalīti vairāk kā 109 medaļu komplekti 15 sporta veidos – kalnu un distanču slēpošanā, biatlonā, frīstaila slēpošanā, ziemeļu divcīņā, tramplīnlēkšanā, snovbordā, šorttrekā, ātrslidošanā, daiļslidošanā, hokejā, kērlingā, bobslejā, kamaniņu sportā un skeletonā.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta institucionālie partneri  - Latvijas izglītības un zinātnes ministrija, AS “Latvijas Valsts Meži” un SOK Olimpiskā Solidaritāte; LOK Zelta partneri - mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un AS “LNK Industries”; LOK informatīvie partneri -  SIA “Izdevniecība “Rīgas Viļņi” un AS ”Radio SWH”.