Latvijas jaunatnes Olimpiskai komandai spēles izvertās gana veiksmīgas – izcīnīts sudrabs un piektā vieta daiļslidošanā, ko paveica mūsu talantīgie jaunie daiļslidotāji Deniss Vasiļjevs un Angelīna Kučvaļska.

Šodien, pēdējā Olimpiādes sacensību dienā, uz starta no Latvijas pārstāvjiem stājās biatlonisti, kuri aizvadīja jaukto stafeti. Mūsu jaunajiem sportistiem trasē klājās visai smagi, taču viņi nepadevās un kopvērtējuma tabulā ierindojās 21.vietā.

Atgādinasim, ka izvēles programmā Deniss Vasiļjevs rādīja fantastisku slidojumu un Olimpiādes daiļslidošanas sacensību kopvērtējā izcīnīja otro vietu. Latvija, pateicoties Denisa meistarībai, ir izcīnījusi augstāko sasniegumu Latvijai Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes vēsturē – ir izcīnīta sudraba godalga. Deniss pēc izvēles programmas atradās līderpozīcijās, taču sliktās ledus kvalitātes dēļ, piedzīvoja nelielu kritienu, kas liedza viņam kāpt uz augstākā goda pjedestāla pakāpiena. Taču par spīti tam, sasniegtais rezultāts ir nebijis Latvijas panākums Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē. Vēlēsim jaunajam daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam izturību un veiksmi arī turpmākajā sportiskajā karjerā.

Izcilu sniegumu daiļslidošanas arēnā rādīja arī Angelīna Kučvaļska, kura pēc īsās programmas ierindojās piektajā vietā. Papildus spriedzi deva arī fakts, ka izvēles programmu meitenēm klātienē skatījās arī Monako princis Alberts II. Angelīna ar spriedzi tika galā ļoti veiksmīgi un 30 meiteņu konkurencē savu piekto pozīciju kopvērtējumā saglabāja. Angelīna, kopā ar savas treneres Jekaterinas Plotonovas, pēc starta Olimpiādē devās uzreiz uz lidostu, lai dotos uz Eiropas čempionātu daiļslidošanā.

Līdz ar to Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde Austrijas pilsētā Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir noslēgusies. Latvijai tā ir izvērtusies gana veiksmīga. Izcīnīts sudrabs un piektā vieta daiļslidošanā, kā arī vairāki Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas dalībnieki ir sasnieguši savus labākos rezultātus un pārbaudījuši savas spējas uz Eiropas jauno sportistu fona.

Nākamā Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiāde pēc diviem gadiem notiks Bosnijas un Hercagovinas pilsētā Sarājevā.

Eiropas Jaunatnes ziemas olimpiāde tiek balstīta uz Olimpisko spēļu tradīcijām un šo pasākumu laikā, dalībnieki visciešākajā mērā var sajust Olimpisko gaisotni. Gan atklāšanas un noslēguma ceremonijas, gan pašas Olimpiādes sacensības ir visciešākajā mērā saistītas ar Olimpiskās kustības principiem.

12. Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē notiek no 25. – 30.janvārim Austrijas pilsētā Vorarlbergā un blakus esošajā valstī Lihtenšteinā. Sacensībās savu sportisko meistarību pārbaudīs 46 Eiropas valstu sportisti vecumā no 14 līdz 18 gadiem. Latvijas komandas sastāvā iekļauti 24 jaunie sportisti, kas startēs 5 sporta veidos no 8 sacensību programmā paredzētajiem.

Video dienasgrāmatas un fotogrāfijas no Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes Vorarlbergā un Lihtenšteinā ir iespējams aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā www.olimpiade.lv.

Olimpiādes oficiālā mājas lapa internetā: eyof2015.org.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sastāvs Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Vorarlbergā un Lihtenšteinā:

SPORTISTI

TRENERIS/-E

1. BIATLONS

1.

2.

3.

4.

5.

6.

Annija Keita Sabule – Cēsu Pilsētas SS

Krista Razgale – Cēsu pilsētas SS

Regīna Rudzīte – Alūksnes BJSS

Ernests Loktevs – Daugavpils BJSS

Ņikita Osipovs – Daugavpils BJSS

Alvis Šķēps – Cēsu pilsētas SS

1.

2.

3.

Pjotrs Sardiko

Ilze Cekule

Kaspars Sakniņš

2. DISTANČU SLĒPOŠANA

7.

8.

9.

10.

11.

12.

Marija Mičule – Aizkraukles BJSS

Karīna Pētersone – Madonas BJSS

Līna Nagle – Madonas BJSS

Ralfs Eiduks – Aizkraukles BJSS

Dzintars Daļeckis – Cēsu pilsētas SS

Ojārs Vanags – Krāslavas SS

4.

5.

6.

Jānis Eiduks

Aija Praulīte

Ingus Eiduks

3. KALNU SLĒPOŠANA

13.

14.

15.

16.

17.

18.

19.

20.

Evelīna Gasūna – Siguldas SS

Elīna Sabīne Nežborte – Siguldas SS

Elizabete Liene Šterna – Siguldas SS

Odrija Baldiņa – SK Virsotne

Žaks Gedra – SK Z-Pols

Elvis Opmanis – SK Virsotne

Klāvs Rubenis – SK Pantēra

Dāvis Zvejnieks – SK Virsotne

7.

8.

9.

Jana Zvejniece

Gunta Gasūna

Andris Gedra

4. SNOVBORDS

21.

22.

Paula Anna Vītola – Snow Pistols

Emīls Klāvs Liepiņš

10.

11.

Toms Vasins

Gerds Sīmanis

5. DAIĻSLIDOŠANA

23.

24.

Angelīna Kučvaļska – LSA klubs “Kaskads”

Deniss Vasiļjevs

12.

13.

Jekaterina Platonova

Ingrida Snieskiene