Kopumā startam Latvijas III Ziemas Olimpiādē ir pieteikušies 555 ziemas sporta veidu pārstāvji no 38 Latvijas novadiem un pilsētām. Tajā skaitā Soču ziemas Olimpisko spēļu sudraba medaļnieki bobslejā Oskars Melbārdis, Daumants Dreiškens un Jānis Strenga, kā arī bronzas medaļnieki kamaniņu sportā Elīza Tīruma, Andris un Juris Šici. Tāpat savu novadu komandās ir pieteikti tādi Olimpieši kā Inārs Kivlenieks (kamaniņu sports), Jēkabs Saulītis un Evita Krievāne (abi šorttreks), Oskars Ķibermanis un Intars Dambis (abi bobslejs), Kristaps Zvejnieks (kalnu slēpošana), Jānis Paipals, Madara Līduma, Arvis Liepiņš un Oļegs Maļuhins (visi distanču slēpošana).

Jāpiezīmē, ka Olimpiādes bobsleja sacensības notiks nedēļu vēlāk - 14.martā, bobsleja un kamaniņu trasē "Sigulda". Tas ir saistīts ar to, ka Vinterbergas trasē Vācijā līdz 8.martam risināsies Pasaules čempionāts bobslejā.

Latvijas III Ziemas Olimpiāde notiks Siguldā un atsevišķos sporta veidos arī Priekuļos, Valmierā, Ventspilī un Tukumā jau nākamajā nedēļas nogalē no 6.-8.martam. Siguldā norisināsies pieci no deviņiem Olimpiādē iekļautajiem sporta veidiem – kamaniņu sports, bobslejs, kalnu slēpošana, snovbords un distanču slēpošana. Savukārt atlikušo četru sporta veidu sacensības tiks organizētas citās Latvijas pilsētās un novados. Olimpiādes hokeja turnīrs notiks Valmierā, Priekuļos sacentīsies biatlonisti, Tukumā tiks noskaidroti Olimpiādes labākie kērlinga spēlētāji, bet Ventspilī norisināsies šorttreka sacensības.

Lielākais dalībnieku skaits ir pieteicies hokeja turnīram, kur nūjas krustos 158 sportisti, tajā skaitā arī 37 dāmas. Daudz neatpaliek arī distanču slēpošana ar 157 sportistiem, bet pirmo trijnieku noslēdz kērlings ar 90 dalībniekiem. Pārējos sporta veidos skaitliski ir mazāk dalībnieku: kalnu slēpošana – 51, biatlons – 39, snovbords – 33, kamaniņu sports – 18, šorttreks – 15, bobslejs – 9 sportisti.

Lielākā sportistu delegācija Latvijas III Ziemas Olimpiādē būs pārstāvēta no Rīgas pilsētas, kur septiņos sporta veidos sacentīsies 97 sportisti. Lielas delegācijas būs arī no Siguldas, Tukuma un Ogres novadiem, kuri uz Olimpiādi vedīs attiecīgi 52, 42 un 38 sportistus.

Latvijas ziemas Olimpiāde ir augstākā līmeņa kompleksais sporta pasākums Latvijā un, kurā noskaidrojot labākos Latvijas sportistus, piedalīsies pašvaldību komandas. Olimpiāde notiek reizi četros gados. Līdz šim visas Latvijas ziemas Olimpiādes (2005.gadā un 2010.gadā) norisinājušās Siguldā. Jāpiezīmē, ka Latvijas III Ziemas Olimpiādei bija jānotiek pagājušajā gadā, taču ziemai neraksturīgo laika apstākļu dēļ, Olimpiādes sacensības tika pārceltas uz 2015.gadu.

Latvijas II Ziemas Olimpiādē, kas notika 2010.gadā, piedalījās 690 labākie sportisti no 42 pašvaldībām.

Latvijas III Ziemas Olimpiādes ietvaros plānotie pasākumi:

 • 27. februāris 16.00, Siguldas dzelzceļa stacijas laukums – lāpas iedegšana un lāpas stafetes sākums;
 • 6. marts 19.00, Siguldas Svētku laukums – Latvijas III Ziemas Olimpiādes atklāšanas ceremonija ar dalībnieku parādi;
 • 7. marts 17.00, Siguldas dzelzceļa stacijas laukums – 1. un 2. dienas apbalvošanas ceremonija;
 • 8. marts 14.00, Siguldas dzelzceļa stacijas laukums – 3. dienas apbalvošana un Latvijas III Ziemas Olimpiādes noslēguma ceremonija.

Latvijas III Ziemas Olimpiādes sporta sacensības:

 • Distanču slēpošana: 6. – 8.marts, Siguldas Sporta un aktīvās atpūtas centrs;
 • Kalnu slēpošana: 6. – 8.marts, Olimpiskais centrs „Sigulda”;
 • Snovbords: 6. – 7.marts, Olimpiskais centrs „Sigulda”, Slope Style disciplīna Žagarkalns;
 • Kamaniņu sports: 7. – 8.marts, Bobsleja un kamaniņu trase „Sigulda”;
 • Bobslejs: 14.marts, Bobsleja un kamaniņu trase „Sigulda”;
 • Šorttreks: 7. – 8.marts, Ventspils, Olimpiskais centrs „Ventspils”;
 • Biatlons: 7.- 8.marts, Priekuļi, Cēsu Olimpiskais centrs;
 • Hokejs: 5. – 8.marts, Valmiera, Vidzemes Olimpiskais centrs;
 • Kērlings: 6. – 8.marts, Tukums, Tukuma ledus halle.

Sacensību norises laiki vēl tiek precizēti un tie tiks publicēti www.sigulda.lv un www.sigulda2015.olimpiade.lv. Visa informācija par slēpošanas disciplīnām ir pieejama www.infoski.lv.

Lai nodrošinātu pasākumu apmeklētāju un dalībnieku drošību, 27.februārī laika posmā no plkst.16.00 līdz plkt.16.40 plānots īslaicīgi slēgt satiksmi Pils ielā, posmā no Ausekļa ielas līdz Šveices ielai uz lāpas stafetes norises laiku. Savukārt 6.martā no plkst.18.30 līdz plkst.21.00 plānots slēgt satiksmi L.Paegles ielā posmā no Lāčplēša ielas līdz Svētku laukumam un Cēsu ielā, posmā no Lāčplēša ielas līdz Svētku laukumam.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.

Siguldas novada pašvaldības sadarbības partneri - Valmieras pilsētas pašvaldība, Ventspils pilsētas pašvaldība, Tukuma novada pašvaldība un SIA „Tukuma ledus halle”, Cēsu novada pašvaldība, Priekuļu novada pašvaldība, Latvijas Slēpošanas savienība.