Ar Rīgas pilsētas uzvaru Ventspilī, Liepājā, Jūrmalā, Brocēnos un Usmā ir noslēgusies Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde. Rīgas jaunie olimpieši izcīnīja 69 zelta, 55 sudraba un 53 bronzas medaļas.

Trīs dienas no 13. līdz 15. jūnijam Latvijas labākie jaunie sportisti cīnījās par 236 medaļu komplektiem 26 Olimpiskajos sporta veidos – riteņbraukšanā, triatlonā, badmintonā, basketbolā, galda tenisā, boksā, futbolā, vieglatlētikā, vingrošanā, regbijā, jātnieku sportā, handbolā, džudo, svarcelšanā, šaušanā, taekvondo, loka šaušanā, smaiļošanā un kanoe, airēšanā, burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, volejbolā un golfā.

Medaļu kopvērtējumā līdera pozīcijas saglabāja Rīga, izcīnot 177 medaļas (69 zelta, 55 sudraba un 53 bronzas), otrajā vietā ierindojās Daugavpils komanda (20 zelta, 21 sudraba un 17 bronzas), bet trešo vietu ieņēma Jūrmalas jaunie sportisti (17 zelta, 18 sudraba un 13 bronzas). Ceturtā pēc izcīnīto medaļu skaita ir Liepāja (14, 18, 17), piektā Ventspils (14, 9, 9) un sestā Jelgava (6, 18, 17). 

Par lielākajām Olimpiādes izcilniecēm kļuva Olaines mākslas vingrotāja Marika Zavacka un Jūrmalas peldētāja Arina Baikova, kuras izcīnīja 5 zelta un 1 sudraba medaļu. Savukārt, salacgrīviete Anete Kociņa aizmeta šķēpu 55,73 metrus, kas ir jauns Latvijas rekords jaunietēm.

Kopā Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiādē piedalījās 2156 dalībnieku no 75 Latvijas pašvaldībām, ieskaitot sportistus, trenerus, delegāciju vadītājus un citus. Visplašāk pārstāvēta bija Rīgas pilsēta ar 392 dalībniekiem, otro vietu pēc dalībnieku skaita ieņēma Daugavpils pilsēta ar 162 dalībniekiem, bet trešo – Jūrmalas pilsēta ar 133 dalībniekiem. Mājiniekus, Ventspils pilsētu, pārstāvēja 112 jaunie sportisti.

Ārpus Ventspils sacensības notika arī sporta veidos, kam nepieciešamas specifiskas sporta bāzes: burāšanā, cīņā, paukošanā, peldēšanā, tenisā, vingrošanā un volejbolā – Liepāja, smaiļošanā un kanoe – Brocēnos, airēšanā – Jūrmalā, golfā – Usmā.

Par Latvijas Jaunatnes vasaras olimpiādi

Latvijas Jaunatnes vasaras Olimpiāde notiek reizi divos gados, kur labākie jaunie sportisti sacenšas pašvaldību komandu sastāvos 26 Olimpiskajos sporta veidos, izcīnot ceļazīmi uz Eiropas Jaunatnes Olimpiādi. 1992. gadā Latvijā notika pirmās Latvijas skolu Olimpiskās dienas vasaras sporta veidos.

 

Visi Olimpiādes rezultāti pieejami mājas lapā www.latvijasolimpiade.lv

 

Papildu informācija

Daina Paipala

Ventspils pilsētas sporta pārvaldes vadītāja

E-pasts: [email protected]

Tālr.: +371 63624412

 

Kontaktpersona medijiem

Maija Lazdiņa

Sabiedrisko attiecību aģentūras 2C

Projektu vadītāja

E-pasts: [email protected]