Latvijas kērlinga komanda ceturtdien Itālijā notiekošās Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādes turnīrā uzvarēja Zviedrijas un Norvēģijas komandas un nodrošināja vietu pusfinālā, uzvarot visās grupas spēlēs.

Grupas piektajā mačā Latvijas komanda pārspēja zviedrus ar 5:2, izcīnot piekto panākumu piecās spēlēs.

Pēdējā B grupas spēlē Latvija sīvā cīņā ar 6:5 pārspēja Norvēģiju.

Cīņu labāk sāka norvēģi, pirmajā endā gūstot divus un otrajā - vienu punktu.

Latvija nākamajos četros endos guva pa punktam, panākot vadību ar 4:3, bet septītajā endā pievienoja vēl divus punktus, uz ko norvēģi pēdējā endā atbildēja ar diviem punktiem.

B grupā Latvija ar sešām uzvarām tikpat spēlēs finišēja pirmā. Pa četrām uzvarām guva Zviedrija, arī kvalificējoties pusfinālam, Dānija un Norvēģija, Turcija uzvarēja divreiz, Slovēnija - vienreiz, bet ar sešiem zaudējumiem pēdējā bija Bosnija un Hercegovina.

Pusfinālā piektdien jāspēlē ar Vāciju, kura izcīnīja piecas uzvaras, bet otrā pusfinālā Zviedrija tiksies ar Šveici, kura grupas turnīru beidza bez zaudējumiem.

Jau ziņots, ka pirmajā spēlē Latvijas komanda ar 8:3 uzvarēja Dānijas kērlingistus, otrajā duelī ar 7:2 pieveica Bosniju un Hercegovinu, tad ar rezultātu 8:1 pārliecinoši pārspēja Slovēnijas kērlingistus, bet ceturtajā spēlē 8:4 uzveica Turciju.

Turnīrā startē nesen kā Latvijas čempionātā jauktajām komandām sudraba medaļas izcīnījušie juniori - Kristaps Zass, Agate Regža, Toms Sondors, Marija Seļiverstova un trenere Evita Regža.

Kopumā sacensībās piedalās 14 valstu izlases, kas sadalītas divās grupās pa septiņām un izspēlē apļa turnīru. Pēc tā pirmās divas katras grupas komandas kvalificēsies pusfinālam.