Ignorējot Nacionālo sporta padomi, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) ir sagatavojusi lēmumprojektu šīsdienas Ministru kabineta sēdē, kur aicina atbalstīt 1,2 miljonu eiro novirzīšanu sporta objektiem. IZM sagatavotais lēmumprojekts par finansējuma pārdali ir sasteigts, kā arī IZM tādejādi ir noteikusi par prioritāti sporta būves, nevis sportiskos sasniegumus. Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK) neatbalsta un norobežojas no šādas lēmuma sagatavošanas procedūras un kārtības, kā arī aicina IZM vadīties pēc pašas deklarētajiem labas pārvaldības principiem.

Paralimpiskā sporta centra projekta īstenošanai 2018.gadā paredzētos valsts budžeta līdzekļus 1 200 000 eiro apmērā paredzēts pārdalīt citiem mērķiem – tenisa centra "Lielupe" attīstības projekta pabeigšanai pārdalīt 500 000 eiro, futbola kluba "Jelgava" treniņbāzes izveides projekta pabeigšanai - 450 000 eiro, kultūras un sporta centra "Daugavas stadions" inventāra un aprīkojuma iegādei - 145 000 eiro, VSIA "Kultūras un sporta centrs "Daugavas stadions"" darbības nodrošināšanai - 30 000 eiro, savukārt Murjāņu Sporta ģimnāzijas infrastruktūras sakārtošanai - 75 000 eiro.

LOK norāda, ka lēmumprojekts par finansējuma pārdalīšanu neatbilst sporta organizāciju interesēm un tas arī nav saskaņots Ministru prezidenta Māra Kučinska vadītajā Nacionālajā sporta padomē. Sagatavotais lēmumprojekts ir klajā pretrunā ar labas pārvaldības principiem un nav skaidrs pēc kādiem kritērijiem 1 200 000 eiro tiek pārdalīts citām sporta būvēm.

LOK vēlreiz atgādina, ka LOK Ģenerālās asamblejas paplašinātās ārkārtas sesijā, kas norisinājās 28. septembrī, Ministru prezidents Māris Kučinskis savā uzrunā paziņoja, ka valstij ir jākompensē šogad radušās aktuālās sporta nozares vajadzības. “Kaut arī mūsu valdības mandāts ir vēl nenoteiktu laiku, bet, pirmkārt, darba grupa strādās līdz oktobra beigām un būs piedāvājumi gan attiecībā uz soļiem pārvaldībā, gan attiecībā uz piedāvājumiem visiem kopīgi lemt par finansējuma plūsmām. Tas, kas šogad būs nepieciešams, varu pilnīgi droši teikt, ka Šadurska kungs jau apkopo. Mūsu valdība šī gada iztrūkumu segs,” pauda M. Kučinskis.