Šis ir arī Olimpiskais gads, tāpēc katra sporta balva ir īpaša un lepnuma vērta, jo ļauj Latvijas vārdam atbalsoties pasaulē. Kurš saņems godalgu katrā no nominācijām, noskaidrosim piektdien, 21.decembrī plkst.21.00 Latvijas Gada balva sportā 2018 svinīgajā pasākumā kinoteātrī Splendid palace. Ceremoniju tiešraidē varēs vērot LTV1 kanālā.

Gūstot iedvesmu latviešu folklorā un valodā, gan rakstītā vārdā, gan mutiskajā kultūrā un savienojot šīs vērtības ar sportiskiem ideāliem, tapis unikāls pasākuma mākslinieciskais koncepts - Latvijas Sporta simtgade, kas režisora Viestura Meikšāna un scenogrāfa Didža Jaunzema izpildījumā, atklāsies emocionālā stāstā par Latvijas sportistu darba augļiem. ,,Sports un latvju dainas vēl līdz šim nebija integrēti lielumi vai vērtības Sporta balvu kontekstā. Šogad mēs piedāvājam, neatgriezeniski savīt un sapīt vienā veselumā šos divus jēdzienus, tādā veidā metot tiltus uz iemesliem, kāpēc mums ir tik stipri un spilgti sportisti, tik stipri un mērķtiecīgi latvieši,” pasākuma māksliniecisko ieceri raksturo pasākuma režisors Viesturs Meikšāns. 

Par svinīgu atmosfēru un gaumīgu humoru rūpēsies pasākuma vadītāji - Uģis Joksts un Inese Vaikule, savukārt muzikālo baudījumu sniegs solistes Laura Rizzotto un Jolanta Strikaite, Latvijas etnomūzikas grupa Tautumeitas un klasiskās mūzikas huligāni - grupa Da Gamba. Uz skatuves kāps labākie sportisti un treneri, labākās sporta spēļu komandas un pasākumu organizatori, aizvadītā gada favorīti un uzlecošās zvaigznes, kopā ar skatītājiem izdzīvojot patiesas emocijas, pārsteigumus un saviļņojuma mirkļus.

Svinīgo ceremoniju Latvijas Gada balva sportā 2018 organizē Latvijas Olimpiskā komiteja, Igo Japiņa sporta aģentūra, Izglītības un zinātnes ministrija un Latvijas Sporta federāciju padome. Latvijas Gada balvu sportā 2018 atbalsta, tā partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””, kā arī LOK ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts meži”, LOK sponsori AS “Grindeks” un “4F”. Informatīvie partneri – “Latvijas Televīzija”, interneta portāls “LSM.lv”, žurnāls “9vīri”, radio “SWH, žurnāls “Sports” un “JcDecaux”.