Ziemas festivāls Ērgļos norisināsies no 2. līdz 3.martam.

LSFP, atsaucoties uz pasākuma rīkotāju Juri Titovu, informē, ka sinoptiķu prognozes nesola sniegu februāra sākumā, turklāt sniega trūkuma dēļ, sportistiem nav bijis iespēju sagatavoties un trenēties. Tā kā sniegs un ledus ziemas Olimpiādē ir neaizstājams, festivāla norisi nolemts pārcelt par mēnesi, cerot uz ziemas sportam atbilstošiem laikapstākļiem.

Ziemas festivālā tiks noskaidroti labākie slēpošanā, snovbordā, biatlonā, slidošanā, hokejā, ziemas orientēšanās sportā, ragaviņu braukšanā, kērlingā, lielajā skolu stafetē un ziemas skriešanā ģimenēm.

Ziemas festivālam var reģistrēties LSFP mājaslapā "lsfp.lv", un tajā tiek aicināts piedalīties ikviens Latvijas skolēns vecumā no desmit līdz 19 gadiem.

Ziemas festivāla organizatorisko vadību nodrošina LSFP sadarbībā ar Latvijas Olimpisko komiteju, Ērgļu novada pašvaldību, sporta veidu federācijām un Viešūra kalnu.

Saskaņā ar olimpisko tradīciju, tiks pacelts festivālā tiks pacelts ziemas Olimpiskais karogs, dots Olimpiskais zvērests un iedegta Olimpiskā uguns.

Latvijas Skolu ziemas Olimpiskā festivāla mērķis ir popularizēt ziemas sporta veidus, sekmēt jaunatnes sporta attīstību Latvijā, veicināt vispārizglītojošo skolu un pašvaldību iesaistīšanos jaunatnes sporta aktivitātēs, motivēt tās atbalstīt jaunatnes sportu.