1956. gada 28. novembrī Melburnas olimpiskajā stadionā uz goda pjedestāla augstākā pakāpiena [olympian id="253" name="Ineses Jaunzemes"] plaukstās iemirdzējās Olimpiskā zelta medaļa. Inese pārspēja visas tobrīd izcilākās pasaules šķēpmetējas, laboja trīs olimpiskos rekordus, labākajā metienā sasniedzot 53,86 m.

20. gadsimta 50. gados [olympian id="253" name="Jaunzeme Inese"] kļuva arī par PSRS Tautu vasaras spartakiādes bronzas medaļas ieguvēju (1956), Vispasaules jaunatnes un studentu festivāla sporta spēļu uzvarētāju (Maskava, 1957), sudraba medaļas ieguvēju starptautiskās studentu spēlēs (Parīze, 1957), kā arī četrkārtēju Latvijas PSR čempioni un pieckārtēju Latvijas PSR rekordisti.

PSRS Nopelniem bagātā sportiste sasniedza augstas virsotnes savā profesijā – medicīnā. Viņa apliecināja sevi kā izcilu traumatoloģi-ortopēdi un plastiskās ķirurģijas speciālisti, saņemot medicīnas zinātņu doktores grādu un Latvijas PSR Valsts prēmiju.

[olympian id="253" name="Jaunzeme Inese"] bija un paliks viena no spilgtākajām personībām sportā. Aktīva Olimpisko ideālu popularizētāja, ilggadēja Latvijas Olimpiskā kluba prezidente, Latvijas Šķēpmetēju kluba dzīves veidotāja. Zaļās domāšanas un šīs zaļās pasaules izjūtas kopēja Latvijā ar vides aizsardzības projekta „Pēdas” starpniecību, kas kļuvis par visaptverošu kustību. Rūpēs par bērnu veselību tapa projekts „Stipra un vesela mugura. Stāja mācība sākumskolās”.

Kā cieņas apliecinājums izcilajai sportistei, ārstei un jaukajam cilvēkam 2013. gada 29. maijā, plkst. 17:00, Latvijas Sporta muzejā, Vecrīgā, Alksnāja ielā 9, notiks izstādes „Mūsu pirmā Olimpiskā čempione Inese Jaunzeme”atklāšana.

Apmeklētājiem būs iespēja klātienē skatīt [olympian id="253" name="Ineses Jaunzemes"] Olimpisko zelta medaļu, koka šķēpu, ko sportiste saņēmusi dāvinājumā pēc uzvaras Olimpiādē, iepazīties ar inteliģentās un mūžam optimistiskās Ineses Jaunzemes personības šķautnēm.

Interesentiem būs iespēja iegādāties Ineses meitas Vitas Jaunzemes grāmatu „Mana mamma – Dieva lutekle”.

Izstāde tapusi ar Vitas Jaunzemes un Latvijas Olimpiskās komitejas atbalstu. Muzeja apmeklētājiem izstāde būs skatāma līdz 2014. gada 30. maijam.

Informāciju sagatavoja:

Guntis Vāveris

Latvijas Sporta muzeja Sabiedrisko attiecību un izglītojošā darba speciālists