RĪGA, Aug 08, BNS - Trešdien Londonas olimpiskajās spēlēs uz starta izies vienpadsmit Latvijas sportistu, un kvalifikācijas sacensības paredzētas arī tiem, kas tikuši minēti reālu medaļu pretendentu skaitā.

Kvalifikācija BMX riteņbraukšanā būs Pekinas olimpisko spēļu čempionam Mārim Štrombergam un arī abiem pārējiem Latvijas komandas braucējiem Edžum Treimanim un Rihardam Veidem, kā arī Sandrai Aleksejevai, kam kvalifikācija sāksies visagrāk - plkst. 17 pēc Latvijas laika.

Kvalifikācijā katrs no 32 braucējiem vīriešiem un 16 braucējām sievietēm individuāli veic trasi uz laiku pēc kura notiks sportistu izsēšana. Kvalifikācija vīriešiem sāksies plkst. 17.40.

Ceturtdaļfināls vīriešiem notiks ceturtdien, pusfināli un fināli vīriešiem un sievietēm - piektdien.

Ceturtdaļfinālā vispirms tiks aizvadīti trīs braucieni un divi labākie braucēji no katra pēc punktu summas kvalificēsies pusfinālam. Pārējie dalībnieki startēs vēl divos ceturtdaļfināla braucienos, pēc kuriem vēl pa diviem dalībniekiem tiks pusfinālā. Sievietēm pēc kvalifikācijas uzreiz risināsies pusfināli. Pa četriem un četrām labākajām no katra pusfināla kvalificēsies finālam. BMX riteņbraukšanā vienā braucienā startē astoņi sportisti.

Finālsacensībās tāllēkšanā piedalīsies Ineta Radeviča, kura otrdien kvalifikācijā ar 6,68 metrus tālu lēcienu bija piektā. Radeviča kvalifikācijā uzrādīja savu šīs sezonas labāko rezultātu. Sacensību sākums plkst.22.05 pēc Latvijas laika.

Vakarā plkst. 21.05 sāksies kvalifikācijas sacensības šķēpa mešanā vīriešiem a grupa, kurās Latvija būs pārstāvēta ar Vadimu Vasiļevski (šosezon 86,50 metri)un Aināru Kovalu (83,89). B grupā kvalifikācija startēs plkst. 22.35 un tajā startēs Zigismunds Sirmais (84,06). Lai iekļūtu finālistu skaitā, kas sestdien cīnīsies par godalgām, vajadzēs šķēpu lidināt vismaz 82 metrus tālu vai jābūt starp 12 tālāko metienu īpašniekiem. Kvalifikācijai pietiekušies 44 sportisti.

Visagrāk - jau plkst. 12 sāksies kvalifikācijas sacensības kārtslēcējiem. Mareka Ārenta personīgais rekords ir 5,60, kas ir arī izpildītais olimpiskais B normatīvs. Kvalifikācijas norma iekļūšanai finālsacensībās ir 5,70 metri.

Desmit minūtes vēlāk startēs desmitcīņnieki ar 100 metru skrējienu. Divu dienu sacensībās piedalīsies arī Edgars Eriņš. Trešdienas priekšpusdienā viņam paredzēta arī tāllēkšana un lodes grūšana, pēcpusdienā - augstlēkšana un 400 metru skrējiens. Ceturtdien sacensības turpināsies ar 110 metru barjerskrējienu, diska mešanu, kārtslēkšanu, šķēpa mešanu un 1500 metru skrējienu. Startam Londonā pieteikušies 35 desmitcīņnieki.

Brīvajā cīņā sievietēm svara kategorijā līdz 63 kilogramiem uz paklāja izies 2010. gada Eiropas čempione un 2012. gada Eiropas vicečempione Anastasija Grigorjeva. Sacensību sākums plkst. 15.

Pavisam trešdien tiks izcīnīti 17 medaļu komplekti. Četri no tiem vieglatlētikā - tāllēkšanā, 400 metru barjerskrējienā, 200 metru skrējienā sievietēm, 110 metru barjerskrējienā vīriešiem, četri - smaiļošanā un kanoe airēšanā, pa diviem brīvajā cīņā sievietēm, jātnieku sportā, taekvondo, kā arī pludmales volejbolā vīriešiem, galda tenisā un burāšanā.

Londonas olimpiskās spēles ilgs līdz 12.augustam. Latviju olimpiskajās sacensībās pārstāv 45 sportisti 12 sporta veidos ? brīvajā cīņā, džudo, galda tenisā, modernajā pieccīņā, peldēšanā, riteņbraukšanā, smaiļošanā, svarcelšanā, šaušanā, vieglatlētikā, vingrošanā un pludmales volejbolā. Latvijas atlēti olimpisko medaļu izcīņā iesaisījušies 30 sporta disciplīnās.

BNS, (371) 67088625, [email protected]