Latvijas studenti mūsu valsts godu aizstāvēs 20 sporta veidos – airēšanā, kanoe un smaiļošanā, cīņas sporta veidos – boksā, cīņas sportā, jostu cīņā, džudo, sambo, badmintonā, peldēšanā, paukošanā, sporta un mākslas vingrošanā, svarcelšanā, tenisā, galda tenisā, šahā, vieglatlētikā, kā arī divos komandu sporta veidos – volejbolā un regbijā 7x7.

Pasaules Universiādē 27 sporta veidos kopumā sacentīsies 10 442 sportisti – studenti. Vislielākās sportistu delegācijas būs no Krievijas, Ukrainas, ASV un Japānas. Tik liels dalībvalstu skaits Pasaules Universiādēs līdz šim vēl nav bijis. Sporta veidu skaits ir rekordliels un tam atbilst arī kopējais medaļu komplektu skaits – 351. Šie skaitļi pārsniedz pat Londonas Olimpiādes spēlēs izcīnītos 302 medaļu komplektus! Kazaņā pirmo reizi studentu Universiādes spēļu vēsturē ir iekļauti tādi sporta veidi kā bokss, jostu cīņa, regbijs 7x7, sambo un sinhronā peldēšana.

„Vislielākais gandarījums ir iespēja piedalīties šajā pasaules sporta forumā un tikties uz viena skrejceļa ar visaugstākās klases sportistiem, tomēr ceram, ka Latvijas pārstāvji spēs izcīnīt arī medaļas. Novēlam veiksmīgas cīņas par godalgām vieglatlētikā, cīņā, smagatlētikā, paukošanā un citos sporta veidos! Liels prieks, ka 27.Pasaules Universiādē piedalās arī tādi sportisti kā Laura Ikauniece, Jānis Leitis, Artūrs Plēsnieks, Olga Šišlova, Armands Zvirbulis un daudzi citi,” saka Latvijas Augstskolu Sporta Savienības (LASS) prezidente Agita Ābele. Liels paldies visiem, kuri atbalstīja plašākās Latvijas studentu – sportistu delegācijas gatavošanos startiem – IZM, Latvijas Olimpiskajai komitejai (LOK), Latvijas Sporta federāciju padomei (LSFP), sporta veidu federācijām un pašvaldībām!

Papildu informācija par 27.Universiādi: www.kazan2013.com

 

Informāciju sagatavoja:

LASS prezidente: Agita Ābele,

e-pasts: [email protected],

mob tel: 29517996