RĪGA, Jūl 28, BNS - Latvijas vingrotājs Dmitrijs Trefilovs nav apmierināts ar Londonas olimpisko spēļu kvalifikācijas sacensībās sestdien iespēto, jo kļūdas viņam liegušas sasniegt labāku rezultātu.

Savā kvalifikācijas grupā Trefilovs ieņēma 5.vietu vingrojumā uz zirga un 10.vietu daudzcīņas kvalifikācijā, kas viņam neatstāj izredzes pēc pārējo sportistu starta iegūt tiesības startēt finālsacensībās. Sarunā Latvijas Televīzijā Trefilovs teica, ka trijās disciplīnās pieļāvis būtiskas kļūdas, tādēļ nav parādījis savu labāko sniegumu.

"[Starts] neizdevās, bija vairākas diezgan rupjas kļūdas," savu veikumu kritiski izvērtēja 25 gadus vecais Trefilovs, kam Londonā ir olimpiskā debija. "Biju uztraucies. Startēt olimpiskajās spēlēs ir liela atbildība," viņš piebilda. Īpaši neapmierināts Trefilovs bija ar vingrojumu brīvajās kustībās, kur nokrita, kā arī apļos.

Savukārt Trefilova treneris Igors Vihrovs pauda pārliecību, ka viņa audzēknim ir potenciāls, lai jebkurās sacensībās vingrojumā uz zirga spētu iekļūt finālistu vidū. Ar Trefilova veikumu Londonā Vihrovs kopumā ir apmierināts, lai gan piebilda, ka vienmēr var vēlēties labāk.

Jau ziņots, ka individuālās daudzcīņas kvalifikācijā Trefilovs guva 82,565 punktus. Uz stieņa Trefilovs grupā sasniedza 16. rezultātu (14,033 punkti), ierindojās 19.vietā atbalsta lēcienā (14,733), 21.vietu ieguva brīvajās kustībās (12,900) un uz līdztekām (13,533), bet apļos viņš bija 22.vietā (13,133). Vingrojumā uz zirga Trefilova guvums bija 14,233 punkti.

Tiesības startēt individuālās daudzcīņas finālā iegūs 24 labākie sportisti, taču ne vairāk par diviem no vienas valsts. Fināliem atsevišķās disciplīnās kvalificēsies pa astoņiem labākajiem, arī ievērojot divu sportistu maksimumu vienai valstij.

BNS, (371) 67088625, [email protected]