Līdzās Latvijas biatlona izlases līderim [olympian id="559" name="Andrejam Rastorgujevam"] gaidāmajās Soču ziemas Olimpiskajās spēlēs Latviju pārstāvēs daiļā dzimuma sportiste [olympian id="549" name="Žanna Juškāne"], aģentūrai LETA apstiprināja Latvijas Biatlona federācijas (LBF) ģenerālsekretāre Anna Jermolajeva.

Pagājušās nedēļas beigās un šīs nedēļas sākumā divās IBU kausa sprinta sacensībās Latvijai vienīgo piešķirto ceļazīmi uz Olimpiādes sieviešu biatlona sacensībām sadalīja Juškāne un Baiba Bendika. Daudz pārliecinošāku sniegumu šajās sacensībās nodemonstrēja Juškāne, kura ierindojās attiecīgi 11. un 13.vietā.

Par labu Juškānes kandidatūrai lēmuši arī Latvijas izlases treneri, tādējādi apstiprinot viņas dalību Olimpiādē.

Arī Olimpisko spēļu vīriešu biatlona sacensībās Latvijai pēc Nāciju ieskaites ranga pienākas viena vieta, ko aizņems Rastorgujevs, apstiprināja Jermolajeva.

Rastorgujevs startēja arī 2010.gada olimpiskajās spēlēs Vankūverā, kad sprintā un iedzīšanā ierindojās sestajā desmitā, bet Juškāne togad individuālajā distancē un sprintā ieņēma attiecīgi 84. un 79.vietu.

Dalībai olimpiskajās spēlēs rīkotāji dalīs arī īpašos ielūgumus jeb "wild card", tomēr Jermolajeva skaidroja, ka Latvijai praktiski nav cerību kādu no tiem iegūt. Pirms sezonas uz to varēja pretendēt [olympian id="470" name="Edgars Piksons"], tomēr viņa rezultāti Pasaules kausa sacensībās nav bijuši pietiekoši labi.

Citos Olimpiādes sporta veidos ceļazīmes līdz šim nodrošinājuši arī ātrslidotājs [olympian id="546" name="Haralds Silovs"], šorttreka slidotājs [olympian id="612" name="Roberto Puķītis"] un Latvijas vīriešu hokeja izlase. Tāpat Latviju Olimpiādē pārstāvēs deviņi kamaniņu braucēji - vīri [olympian id="108" name="Mārtiņš Rubenis"], [olympian id="548" name="Inārs Kivlenieks"] un [olympian id="611" name="Kristaps Mauriņš"], dāmas [olympian id="610" name="Ulla Zirne"] un [olympian id="605" name="Elīza Tīruma"], kā arī divnieku ekipāžas [olympian id="500" name="Andris Šics"]/[olympian id="501" name="Juris Šics"] un [olympian id="545" name="Oskars Gudramovičs"]/[olympian id="551" name="Pēteris Kalniņš"].

Citos sporta veidos olimpiskā atlase turpinās.