Latvijas delegācijas sastāvā startēs 16 talantīgākie jaunie sportisti, kuri piedalīsies 7 sporta veidos.

Latvijas Jaunatnes Olimpiskās komandas karognesējs II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu atklāšanas ceremonijā bija Pasaules vicečempions junioriem, Pasaules kausa kopvērtējuma otrās vietas īpašnieks un Eiropas junioru čempionāta bronzas godalgas ieguvējs – kamaniņu braucējs Kristers Aparjods.

Latvijas Olimpiskās komitejas prezidents Aldons Vrubļevskis: “Novēlu visiem Latvijas jaunajiem sportistiem sasniegt savas karjeras augstākos sasniegumus, izbaudīt Olimpisko gaisotni un mājās atgriezties motivētiem turpināt iesākto”.

“Šīs spēles jaunos sportistus ieved Olimpiskajā saimē un viņiem ir iespēja sajust Olimpisko gaisotni”, izteicās Latvijas jaunatnes Olimpiskās delegācijas vadītājs Einars Fogelis. “Konkurence Olimpiskajās spēlēs būs ļoti spēcīga, taču bez sportiskajiem startiem un katra jaunieša individuāli noliktajiem mērķiem, jaunajiem talantiem ir jāatceras, ka šī ir vienreizēja iespēja mācīties un iegūt pieredzi, kādu nekur citur nav iespējams dabūt, kā arī viņi pārstāv visu Latviju”.

Pirmajā sacensību dienā no Latvijas sportistiem startēs distanču slēpotāji Patrīcija Eiduka un Raimo Vīgants, kuriem paredzētas slēpošanas krosa sacensības. Viņiem starts paredzēts 10:30 (pēc Latvijas laika). 11:30 un 13:00 uz starta stāsies kalnu slēpotāji Žanete Gedra un Žaks Gedra, savukārt 17:00 īso programmu daiļslidošanā aizvadīs talantīgais Deniss Vasiļjevs.

Latvija tiks pārstāvēta 7 sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Latvijas komandas sastāvā ir iekļauti 16 sportisti. Lielākā pārstāvniecība būs kamaniņu sportā, kur būs pilna komanda – četri sportisti, skeletonā startēs trīs sportisti, pa diviem pārstāvjiem būs daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās piedalīsies viens Latvijas jaunais sportists.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Norvēģijas pilsētā Lillehammerā norisināsies no 12. – 21.februārim.Kopumā sacensībās piedalīsies vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā ir iekļauti 15 ziemas sporta veidi un tiks sadalīti 70 medaļu komplekti.

Līdztekus sporta sacensībām norisināsies arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis ir veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Jāpiezīmē, ka I Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēlēs risinājās pirms četriem gadiem Austrijas pilsētā Insbrukā. Arī toreiz Latvijas komandas sastāvā bija iekļauti 16 sportisti un mūsējie izcīnīja pilnu medaļu komplektu. Zelta godalgu mājās pārveda hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā hokejā. Sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. Pirms četriem gadiem Insbrukā startēja arī bobsleja pilots Oskars Ķibermanis, kurš kopā ar Elvi Kamšu ierindojās augstajā 4.vietā.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem varēs iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām varēs aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lillehammer2016.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un SIA “JCDecaux Latvija”. 

Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sastāvs II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs Lillehammerā:

SPORTISTI

TRENERIS/-E

1. BIATLONS

1.

2.

Ernests Loktevs

Nora Viktorija Osīte

1.

2.

Pjotrs Sardiko

Aivars Bogdanovs (tehniskais darbinieks)

2. DISTANČU SLĒPOŠANA

3.

4.

Patrīcija Eiduka

Raimo Vīgants

3.

4.

Ingus Eiduks

Dainis Vuškāns (tehniskais darbinieks)

3. KALNU SLĒPOŠANA

5.

6.

Žanete Gedra

Žaks Gedra

5.

Dinārs Doršs

4. DAIĻSLIDOŠANA

7.

8.

Diāna Ņikitina

Deniss Vasiļjevs

6.

7.

Aleksejs Urmanovs

Romans Panteļejevs

5. ŠORTTREKS

9.

Kārlis Krūzbergs

8.

Māris Birzulis

 

6. KAMANIŅU SPORTS

10.

11.

12.

13.

Anda Upīte

Kristers Aparjods

Aksels Tupe

Kaspars Šļahota

9.

10.

Aivars Kalniņš

Mārtiņš Rubenis

 

7. SKELETONS

14.

15.

16.

Krists Netlaus

Paula Kristiāna Lāce

Dārta Estere Zunte

11.

12.

Gints Dzērve

Mareks Mezencevs