Latvijas Jaunatnes Olimpisko komandu pārstāv 16 sportisti, kuri piedalījās septiņos sporta veidos - daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Latvijas komandai šīs spēles ir izvērtušās ļoti veiksmīgas, jo kopumā tika izcīnītas 5 medaļas. Zeltu kamaniņu braukšanā Latvijai nopelnīja Kristers Aparjods, sudrabs tika daiļslidotājam Denisam Vasiļjevam, kuram arī izcīnīta bronza starptautiskas komandas sastavā, sudrabu komandu sacensībās ar pārliecinošu sniegumu izcīnīja daiļslidotāja Diāna Ņikitina, bet bronza tika arī šorttrekistam Kārlim Krūzbergam, kura starptautiskā komanda izrādījās trešā labākā.

Jāpiezīmē, ka šīs Jaunatnes Olimpiskās spēles ir veiksmīgākās Latvijas komandai, jo pirms četriem gadiem Insbrukā, Latvijas jaunie ziemas sporta veidu pārstāvji mājās atveda trīs medaļas. Zelta godalgu mājās pārveda hokejists Augusts Valdis Vasiļonoks, kurš piedalījās individuālo prasmju pārbaudījumā hokejā. Sudraba medaļu izcīnīja kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis, bet bronza tika vēl vienai kamaniņu braucējai Ullai Zirnei. 

Medaļu kopvērtējumā Latvijas komanda ar izcīnītām 5 godalgām atrodas ļoti augstajā 16.vietā. Ir apsteigtas tādas ziemas sporta veidu lielvalstis kā Somija, Ukraina, Čehija, Slovākija, Nīderlande, kā arī mūsu kaimiņi lietuvieši un igauņi.

Latvijas Jaunatnes Olimpiskā komanda mājās no Lillehammeras atgriezīsies pirmdien, 22.februārī ar reisu BT 154 no Oslo, plkst.22:35. Mediju pārstāvji un visi interesenti ir laipni aicināti sagaidīt jaunos sportistus lidostā.

Latvija spēlēs bija pārstāvēta 7 sporta veidos – daiļslidošanā, šorttrekā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, kamaniņu sportā, skeletonā un biatlonā.

Latvijas komandas sastāvā iekļauti 16 sportisti. Lielākā pārstāvniecība bija kamaniņu sportā, kur bija pilna komanda – četri sportisti, skeletonā startēja trīs sportisti, pa diviem pārstāvjiem bija daiļslidošanā, biatlonā, distanču un kalnu slēpošanā, savukārt šorttreka sacensībās piedalījās viens Latvijas jaunais sportists.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles Norvēģijas pilsētā Lillehammerā norisinājās no 12. – 21.februārim. Kopumā sacensībās piedalījās vairāk nekā 1100 jauno sportistu no 70 pasaules valstīm, vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Olimpisko spēļu sacensību programmā bija iekļauti 15 ziemas sporta veidi un tika sadalīti 70 medaļu komplekti.

Līdztekus sporta sacensībām norisinājās arī īpaša kultūras un izglītības programma, kuras mērķis bija veicināt Olimpiskās vērtības, kā arī viedokļu un pieredzes apmaiņu starp dažādām kultūrām, padarot Jaunatnes ziemas Olimpiskās spēles par unikālu sporta un kultūras festivālu.

Ar Latvijas jaunatnes Olimpiskās komandas sportistu rezultātiem var iepazīties un fotogalerijas no sacensību norises vietām var aplūkot LOK oficiālajā mājaslapā internetā: olimpiade.lv.

II Pasaules Jaunatnes ziemas Olimpisko spēļu oficiālā mājaslapa internetā: lillehammer2016.com.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank”, AS “Latvijas Gāze” un “4F”; LOK sadarbības partneri AS “Latvenergo”, SIA “Moller Auto Krasta”, SIA “LDz Cargo” un SIA “JCDecaux Latvija”.