Darba kārtībā bija LJF prezidenta ziņojums par aizvadīto četru gadu posmu, kā arī Agris Blaus iepazīstināja ar izstrādāto jāšanas sporta attīstības programmu turpmākajiem četriem gadiem.

Latvijas Jātnieku federācijas biedru sapulcē no 76 biedriem, kas ir juridiskas personas, piedalījās 69. Ar ievērojamu balsu pārsvaru – 55 balsīm par LJF prezidentu tika ievēlēts Agris Blaus.

Par LJF izpildinstitūcijas – prezidija locekļiem ar 49 balsīm “par” tika ievēlēti: Dainis Līvmanis, Aivars Muravskis, Mareks Samohvalovs, Ojārs Petrēvics, Romāns Mežeckis, Sergejs Šakurovs, Juris Mežnieks, Ligija Biteniece, Māris Millers un Edgars Treibergs. Tuvāko divu nedēļu laikā tiks sasaukta LJF prezidija sēde, kurā tiks izraudzīti viceprezidenti, kā arī katram no prezidija locekļiem tiks noteikta viņa atbildība par kādu no jomām federācijas darbā, kā arī pienākumi veicamo uzdevumu īstenošanā.

LJF prezidents Agris Blaus pateicās par uzticību, viņu atkārtoti ievēlot prezidenta amatā: “Turpmākajos gados ceru uz sadarbību un visu LJF biedru aktīvu iesaistīšanos federācijas darbā.  Ievērojot labas pārvaldības principus, aktivizēt LJF prezidija, LJF Konkūra, Iejādes un Pajūgu braukšanas treneru, sportistu un tiesnešu padomju darbu, cieši sadarbojoties ar visiem LJF biedriem.”

Pasniedz Gada balvas

Pasākums turpinājās ar Gada balvas ieguvēju un jāšanas disciplīnu nominantu sveikšanu. Balvas pasniedza LJF prezidents Agris Blaus un ģenerālsekretāre Kristīne Lisovska, bet pasākumu vadīja starptautiskās kategorijas tiesnesis Dainis Līvmanis.

Gada balvas tika pasniegtas šķēršļu pārvarēšanā, iejādē, poniju jāšanā, paralimpiskajā iejādē un pajūgu braukšanā, kā arī labākajiem Latvijas šķirnes jaunzirgu audzētājiem un jātniekiem. Konkursā „Latvijas Republikas labākais jātnieks” 2017. gada kopvērtējumā šķēršļu pārvarēšanā pieaugušajiem pirmās trīs godalgotās vietas ieguva: Kristaps Neretnieks (Jauno jātnieku skola), Andis Vārna (SK „Quattro”) un Dainis Ozols (Latvijas Profesionālo jātnieku sporta klubs). Iejādē attiecīgi: Airisa Penele (z/s “Lielceri”), Elza Zaķe (SK “Drostalas”), Terēze Rozenberga (JSK “”Mežstrazdiņi”).

Par mūža ieguldījumu jāšanas sporta attīstībā tika apbalvota pieredzējusī sportiste, trenere un sporta zirgu audzētāja Gunita Bendrupa.

LJF Preses dienests