Trešdien – 25.martā, Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Ģenerālās Asamblejas sesijā tika apstiprināts Latvijas Olimpiskās komitejas budžets 2015.gadam, kur vairāk nekā 70% no sportam plānotajiem finanšu līdzekļiem tiks novirzīta Olimpisko sporta veidu federāciju finansēšanai.

“Aizvadītais gads un ziemas sporta veidu sezona ir mūs priecējusi ar fenomenāliem sportiskiem panākumiem”, uzrunājot LOK Ģenerālās asamblejas dalībniekus atzina LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Taču par spīti panākumiem, sporta organizācijas nedrīkst ieslīkt eiforijā. Mums ir jāturpina kopīgi strādāt, lai pārliecinātu sporta budžeta pieņēmējus, ka finansējums sportam joprojām ir nepietiekams un pēc vairāku gadu pārtraukuma, šai līknei ir jāiet uz augšu. Kopīgs darbs pie problēmu risināšanas ir stiprinājis sporta nozari un parādījis politiķiem, pašvaldībām un valsts pārvaldei, ka mēs gan zinām un protam, gan spējam formulēt kopīgās sporta nozares problēmas un piedāvāt visiem pieņemamus risinājumus.”

“Latvijas Olimpiskā komiteja sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju un Nacionālo Sporta padomi ir spējusi nodrošināt nepieciešamo finansējumu mūsu Olimpiskās komandas kandidātiem, lai varētu gatavoties ne tikai I Eiropas Spēlēm Baku 2015.gada vasarā un Riodežaneiro Olimpiskajām spēlēm 2016.gadā, bet esam arī nodrošinājuši jaunatnes komandas gatavošanos Eiropas Jaunatnes Olimpiādēm vasaras un ziemas sporta veidos”, izsakās LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Esmu gandarīts par to, ka I Eiropas Spēlēs varēs piedalīties visi mūsu labākie sportisti, kas izpildījuši kvalifikācijas normatīvus un esmu pārliecināts, ka mūs, šajās vēsturiskajās sacensībās, sagaidīs daudz pārsteigumu un prieka brīžu.”

LOK darba galvenajām prioritātēm – Olimpisko spēļu sagatavošanās programmām, budžetā atvēlēti 1 814 855 eiro. No šīs summas 79 510 eiro atvēlēti Olimpiskās spēles Riodežaneiro 2016 programmas apmaksai, savukārt I Eiropas spēlēm Baku 2015 ir paredzēti 259 360 eiro. Individuālo sporta veidu federāciju/savienību finansējumam un bāzes finansējumam individuālo sporta veidu federācijām/savienībām ir paredzēti 1 154 360 eiro.

Olimpiskās kustības jaunatnes programmām tiks tērēti 321 625 eiro, lai nodrošinātu Latvijas Jaunatnes Olimpiskās izlases līdzdalību Eiropas Jaunatnes ziemas Olimpiādē Voralbergā/Montafonē 2015 (Austrija, Lihtenšteina) un Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē Tbilisi 2015 (Gruzija). Tāpat finansējums paredzēts Latvijas Jaunatnes Olimpiādes nodrošināšanai ziemas sporta veidos Ērgļos un vasaras sporta veidos Valmierā un Cēsīs, kā arī Latvijas III Ziemas Olimpiādes vajadzībām Siguldā.

Īpašiem mērķiem iezīmētie līdzekļi sastāda 1 248 850 eiro. Šī nauda paredzēta treneru tālākizglītības, sporta veidu federāciju, LOK reģionālās, sporta veidu attīstības, Latvijas Olimpiskās akadēmijas, Latvijas Olimpiešu kluba un citu atbalsta programmu apmaksai. Tāpat finansējums paredzēts “Olimpiskās dienas 2015” organizēšanai un projekta “Sporto visa klase” nodrošināšanai, bet jaunizveidotajai programmai TOP50, kas nodrošinās labāko atlētu papildus atbalstu, gatavojoties Olimpiskajām spēlēm Riodežaneiro, ir atvēlēti 160 000 eiro.

Minētās programmas tiek īstenotas ciešā sadarbībā ar 34 Olimpisko sporta veidu federācijām. Pirms Olimpiskā gada, šie līdzekļi, galvenokārt, ir paredzēti sportistu treniņu darba apstākļu nodrošināšanai, sacensību inventāra iegādei un izgatavošanai, kā arī medicīniskajam nodrošinājumam. Daļa no federācijām piešķirtajiem līdzekļiem ir paredzēta Latvijas Olimpiskās vienības komandas sastāvos iekļauto treneru un sportistu mācību un treniņu darba nodrošināšanai.

LOK 2015.gadā turpinās atbalstīt deviņu reģionālo un sporta veidu Olimpisko centru attīstību, veicinot jaunatnes, tautas un augstu sasniegumu sporta aktivitātes valstī. 129 870 eiro plānoti kā līdzfinansējums visu reģionālo Olimpisko sporta centru modernizācijai un attīstībai. Savukārt, lai pildītu 2001.gadā uzsāktās valsts galvotās kredītsaistības reģionālo Olimpisko centru būvniecībai ir paredzēti 764 776  eiro.

Olimpisko programmu un pasākumu īstenošanai LOK saņem naudu no valsts pamatbudžeta, Starptautiskās Olimpiskās komitejas budžeta, kā arī no ziedotājiem un pašu saimnieciskās darbības.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Swedbank” un AS “Latvijas Gāze”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš”, SIA “Moller Auto Krasta” un SIA “JCDecaux Latvija”.