Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas sēdē tika apstiprināts XVI Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādes Banska Bistrica 2022 (Slovākija) delegācijas sastāvs. Olimpiāde notiks no 24. līdz 30.jūlijam, un no Latvijas tajā piedalīsies 34 jaunie atlēti, pārstāvot 7 sporta veidus -badmintonu, džudo, peldēšanu, riteņbraukšanu, tenisu, vieglatlētiku un vingrošanu.

LOK  prezidents Žoržs Tikmers: “Eiropas Jaunatnes vasaras Olimpiādē Latviju pārstāvēs 15 -18 gadus veci 20 jaunieši un 14 jaunietes, kuri pirmo reizi savā sportiskajā karjerā būs Olimpiskās komandas dalībnieki, un kuriem pirmo reizi ir dota iespēja izbaudīt Olimpiskā gara būtību gan sacensībās, gan pasākuma atmosfērā.”

sastāvs

Latvijas delegācija uz Bansku Bistricu dodas vēl pēc divām nedēļām - sestdien, 2022.gada 23.jūlijā. prezentācija

LOK Izpildkomiteja uzklausīja arī LOK komisijas sadarbībai ar diasporu pārstāvjus – Jolantu  Dukuri un Aigaru Strausu. Līdz šim ir notikusi aktīva sadarbība ar Pasaules Brīvo latviešu apvienību un Eiropas  latviešu apvienību, uzņemot ārvalstīs mītošos jauniešus Latvijā un iepazīstinot ar Latvijas  Olimpisko vēsturi un sasniegumiem, kā arī organizējot diasporas jauniešu diennakts nometni “Olimpiskais kvants” Valmierā.

Šajā gadā ir īpaši aktivizējusies sadarbība ar Latviešu apvienību Austrālijā un Jaunzēlandē. Sadarbība tiks izvērsta, apkopojot Austrālijā esošo labās prakses piemēru drošībai uz ūdens, un rosinot to ietvert Latvijas peldētapmācības programmā, kā arī apkopot treniņu metodoloģiju un pieredzi, kas varētu pilnveidot Latvijas augsto sasniegumu sportā sagatavošanās un treniņa procesa posmu. Tāpat LOK sociālajos projektos - “Sporto visa klase”, nometne “Personības akadēmija” un Olimpiskais mēnesis  - tiks iesaistīta latviešu diasporā ārzemēs.

Diasporas atbalsts tiks aktivizēts arī attīstot ideju par Latvijas vai Baltijas nama izveidošanu Parīzes Olimpisko spēļu laikā 2024.gadā.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta Institucionālie partneri: LR Izglītības un zinātnes ministrija, AS “Latvijas Valsts meži” un SOK Olimpiskā solidaritāte; Zelta partneri: mazumtirdzniecības tīkls “Rimi Latvia” un sporta preču zīmols "4F"; Informatīvie partneri: AS “Radio SWH” un SIA “Izdevniecība Rīgas Viļņi”.