Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) Izpildkomitejas 10.decembra sēdē tika izvērtēts Latvijas Bobsleja un skeletona federācijas (LBSF) prezidenta Jāņa Kola aicinājums iejaukties Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) plānos, kas izslēdza no “Daugavas stadiona” rekonstrukcijas projekta vēsturisko bobsleja starta estakādi, kura stadiona teritorijā ir atradusies kopš 1980.gada un sevišķi vasaras periodā ir nodrošinājusi kvalitatīvu treniņprocesu līdz 2017.gadam.

“Daugavas stadiona” rekonstrukcijas plāns paredzēja bobsleja starta estakādes izveidi, bet 2018.gadā tā no projekta tika izņemta, šo lēmumu nesaskaņojot ar bobsleja pārstāvjiem.

LBSF prezidents un LOK Izpildkomitejas loceklis Jānis Kols uzsver, ka starta estakāde no rekonstrukcijas plāna izņemta, lai tai paredzētos līdzekļus pārdalītu citām sporta būvēm objektā. “Kategoriski iebilstu pret nepārdomāto lēmumu, jo tiek grauta Latvijas bobsleja konkurētspēja pasaulē un mūsu sportistiem nebūs iespējas pienācīgi sagatavoties cīņā par medaļām. Tāpēc lūdzu LOK Izpildkomitejas atbalstu, lai atgrieztu rekonstrukcijas projektā starta estakādi vasaras (sausajiem) treniņiem”, atzīst Jānis Kols.

“Daugavas stadiona” direktors Guntis Zālītis un IZM Sporta departamenta direktors Edgars Severs LOK Izpildkomitejas sēdē apliecināja, ka starta estakādi var atkārtoti iekļaut projektā, rodot attiecīgu finansējumu.

LOK Izpildkomiteja vienbalsīgi atbalstīja LBSF aicinājumu un nolēma lūgt IZM veikt nepieciešamās korekcijas 2019.gada 15.februāra “Grozījumos Kultūras un sporta kvartālā Grīziņkalnā teritorijas attīstības stratēģijā”, atkal paredzot rekonstrukcijas projektā vietu bobsleja starta estakādei vasaras (sausajiem) treniņiem.

Tāpat LOK Izpildkomiteja ierosināja Latvijas Nacionālajā sporta padomē 2020.gada pirmajā ceturksnī izskatīt jautājumu par vasaras starta estakādes izveidi “Daugavas stadionā” un izvērtējot iespējas par nepieciešamo finansējumu un tā avotiem.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneris VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.