Galvenais apspriežamais jautājums bija optimālu apstākļu nodrošināšana labākajām Latvijas taekvondo sportistēm Inesei Tarvidai un Jolantai Tarvidai, kuras šobrīd trenējas Vācijas klubā “TCC Friedrichshafen”, trenera Markusa Kohlofela vadībā, lai pilnvērtīgi nodrošinātu sagatavošanos kvalifikācijas sacensībām 2020.gada Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

“Tiks parakstīta trīspusēja vienošanās starp WT, Latvijas Taekvondo federāciju (LTKF) un LOK, kas noteiks konkrētus organizāciju pienākumus un atbildību, aizstāvot sportistu intereses,” izsakās LOK ģenerālsekretārs Žoržs Tikmers. “Tas radīs stabilitāti un pārliecību sportistēm, viņu ģimenei, trenerim, jo tagad sagatavošanās jautājumi būs arī WT pārraudzībā. Vienošanos paredzēts parakstīt līdz 2019. gada 15.martam.”

Vienlaikus tika apspriesti jautājumi par LTKF statūtu grozījumiem, lai tie atbilstu Latvijas Sporta likuma prasībām par ētikas un godīgas spēles, kā arī labas pārvaldības principu ievērošanu federācijas ikdienas darbā.

“Sarunas laikā izteicu cerību, ka LTKF biedri pieņems atbilstošus lēmumus, kas pirmo reizi nodrošinās taekvondo sportistu piedalīšanos Olimpiskajās spēlēs”, atzīst LOK prezidents Aldons Vrubļevskis. “Latvijas Taekvondo federācijai turpmāk ir jāievēro Latvijas likumdošanas, godīgas spēles, kā arī labas pārvaldības principi.”

Vienošanās projektu jau tuvākajā laikā sagatavos WT pārstāvis K.Šunkens.

WT pārstāvis pauda arī gatavību sekot, lai LTKF darbība Latvijā atbilstu gan Sporta likuma, gan sporta ētikas un godīgas spēles, kā arī labas pārvaldības principiem.

2018.gadā LOK Ētikas komisija konstatēja trūkumus LTKF darbībā, kā rezultātā LOK Izpildkomiteja 2018.gada 11.decembra sēdē lēma par finansējuma apturēšanu organizācijai, jo LTKF Statūti neatbilst Sporta likuma prasībām, netiek ievēroti labas pārvaldības principi un sportistu tiesības. Tās vadība nav spējusi novērst minētos trūkumus ilgākā laika posmā. Vienlaicīgi tika nolemts meklēt risinājumus sportistu un viņu trenera atbalstam ceļā uz 2020.gada Olimpiskajām spēlēm Tokijā.

Atkārtoti jautājumi par LTKF darba uzlabojumiem tiks izskatīti LOK IK sēdē š.g.19.martā, kurā uzaicināts piedalīties arī WT pārstāvis K.Šunkens.

Latvijas Olimpisko komiteju atbalsta ģenerālsponsori SIA “Latvijas Mobilais telefons” un AS “Latvijas Valsts Meži”; LOK sponsori – AS “Grindeks” un “4F”; LOK sadarbības partneri VAS “Latvijas Dzelzceļš” un VAS “Starptautiskā lidosta “Rīga””.