Pirms gaidāmās Nacionālo Olimpisko komiteju asociācijas (ANOC) Ģenerālās Asamblejas, kas notiks no 17. – 22.oktobrim  Seulā, Latvijas Olimpiskā komiteja kopā ar Polijas, Baltijas valstu un Ziemeļvalstu  (Zviedrija, Somija, Dānija, Norvēģija, Islande) Olimpiskajām komitejām ir vērsusies pie ANOC Padomes, aicinot izslēgt Krievijas Olimpiskās komitejas un Baltkrievijas Olimpiskās komitejas amatpersonu dalību  Ģenerālajā asamblejā.

“Līdzās pārējai starptautiskajai sporta saimei Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas un Zviedrijas Nacionālās Olimpiskās komitejas (NOK) ir ļoti nobažījušās par notiekošo un saasināšanos Krievijas un Baltkrievijas militārajā agresijā Ukrainā. Iebrukums Ukrainā ir starptautisko tiesību pārkāpums, un tas ir radījis ārkārtīgi bīstamu situāciju ar iespējamu globālu ietekmi.

Dānijas, Igaunijas, Somijas, Islandes, Latvijas, Lietuvas, Polijas, Norvēģijas un Zviedrijas NOK pilnībā atbalsta pašreizējos ieteikumus par Krievijas un Baltkrievijas nepiedalīšanos sportā. Solidaritātei ar ukraiņu tautu un Ukrainas sportu arī turpmāk ir jābūt mūsu prioritātei numur viens”, teikts kopējā vēstulē.

Latvijas Olimpiskā komiteja ir pieņēmusi lēmumu nepiedalīties ANOC Ģenerālajā Asamblejā, ja tajā piedalīsies Krievijas vai Baltkrievijas pārstāvji.

LOK prezidents Žoržs Tikmers: “LOK  pozīcija ir skaidra – Latvijas sportistiem  un sporta nozares pārstāvjiem nav jāpiedalās sacensībās un pasākumos kopā ar Krievijas un Baltkrievijas sportistiem un valsts pārstāvjiem. Mēs ievērojam šo kopīgo valstiski vienoto nostāju, kas skaidri un nepārprotami definē attieksmi pret Krievijas  militāro agresiju Ukrainā un brutālajiem notikumiem tepat kaimiņos .”

Kā tika ziņots iepriekš, 2022.agada 14.aprīlī LOK Izpildkomiteja  pieņēma vadlīnijas Latvijas Olimpisko sporta veidu federāciju sportistu un pārstāvju dalībai starptautiskajā sporta apritē situācijām, kas saistītas ar Krievijas Federācijas un Baltkrievijas Republikas sportistiem, atbalsta personālu, oficiālajiem pārstāvjiem un amatpersonām.

Pievienojoties pret ukraiņu tautu vērstā genocīda, necilvēcīgās vardarbības un diskriminācijas nosodījumam un uzskatot, ka nepieciešams spert izlēmīgus soļus Krievijas un Baltkrievijas “maigās varas” ierobežošanai kā Latvijas, tā starptautiskajā sporta apritē, LOK mudināja Latvijas sporta organizācijas, sportistus un sporta darbiniekus bez kavēšanās nodrošināt savu sporta organizāciju pilnīgu atbilstību Sporta likuma un citu attiecināmo normatīvo aktu nosacījumiem kā attiecībā uz šo sporta organizāciju amatpersonām, tā arī uz dalību sporta sacensībās un to organizēšanu.

Polijas, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu Olimpisko komiteju kopīga vēstule ANOC Padomei.