Ilgu laiku esmu piedalījies Olimpiskajā kustībā Latvijā, pēdējos gadus - vadot Latvijas OIimpisko komiteju (LOK), un ar gandarījumu varu atskatīties uz sasniegto un sava darba rezultātiem.

Pirms gada, cīnoties ar ievērojamu politisko spiedienu, izdevās panākt galveno - LOK netika likvidēta, un savā 101.darbības gadā tā joprojām ir neatkarīga, finansiāli stabila un vadošā sporta organizācija valstī.

Saskaņā ar jauno kritēriju sistēmu, ko izstrādājušas sporta federācijas, 220 sportisti Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) sastāva vasaras un ziemas sporta veidos saņem stabilu  un prognozējamu finansējumu un medicīnisko servisu Olimpisko ciklu Parīze 2024 un Milāna/Kortīna 2026 ietvaros. Ir ieviesta stingra finanšu plūsmas uzraudzība un kontrole LOK, LOV un Latvijas Olimpiešu sociālajā fondā (LOSF), tādā veidā ievērojami samazinot administratīvos izdevumus.

Pateicoties nepārtrauktai sadarbībai ar pašvaldībām un valsts institūcijām, deviņi Olimpiskie centri bija spējīgi pārvarēt COVID-19 pandēmijas krīzi.

Attīstīts projekts “Sporto visa klase” - tajā piedalās 302 klases no 97 izglītības iestādēm un 35 pašvaldībām, projekta ietvaros un ar partneru atbalstu jau otro gadu notiks īpaša vasaras nometne “Personības akadēmija” 60 talantīgiem un aktīviem bērniem no visas Latvijas.


Esmu patiesi gandarīts, ka LOK ir kļuvusi par finansiāli stabilu organizāciju ar ilgtermiņa sadarbības partneriem un atbalstītājiem, un kopīgās vērtībās balstītu, skaidru attīstības vīziju.

Pēdējā laikā gan ap manu vārdu tika prasmīgi organizētas puspatiesībās balstītas runas un izteiktas aizdomas, radot greizu priekšstatu par manu un LOK darbu. Diemžēl šādi ir izpaudusies cīņa par krēsliem LOK un resursu pārdali, kas tai sekos. Taču es nekad neesmu turējies pie krēsla, mana prioritāte ir darbs Latvijas sportistu sasniegumu atbalstam.


Aizkulišu cīņas, savstarpējie aizvainojumi un aizdomu ēna noteikti neveicina veselīgu sportisku garu un rezultātu sasniegšanu. Ir skaidrs, ka laiks, kad visi vienoti strādājām komandā, ir noslēdzies. Kā ikvienam, kas dara, arī man ir bijušas kļūdas. Taču vēlos atkārtoti un nepārprotami ikvienam apliecināt, ka neesmu pārkāpis nevienu normatīvo aktu. Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta amatā esmu godprātīgi strādājis Latvijas sporta nozares attīstībai.

 Uzņemoties atbildību, kā arī lai pasargātu Latvijas sportistus un arī savu ģimeni no aizkulišu intrigām un nepamatotiem apvainojumiem, esmu pieņēmis lēmumu nolikt Latvijas Olimpiskās komitejas prezidenta pilnvaras.


Novēlu nākamajiem Olimpiešiem un visai sporta saimei saglabāt mērķtiecību un neatlaidīgi strādāt, panākot arvien jaunus augstus sasniegumus! Arī turpmāk visu savu pieredzi un zināšanas ieguldīšu Latvijas sportā.

 

Žoržs Tikmers, LOK prezidents